Do Maroka na Jebel Toubkal, Marakéš a skúsiť sandboarding na Saharu

Chcete zažiť atmosféru a chuť orientálneho Maroka v spoločnosti ďalších nadšencov cestovania? Poďte s partiou dobrodruhov do Maroka! Nájdete si tak parťákov aj na ďalšie cesty do sveta:) Užijeme si atmosféru orientálneho a farebného Marakéšu, spoločne vyšliapeme na Jebel Toubkal - najvyššiu horu severnej Afriky a strávime tri dni na ťavách v Sahare, pričom si vyskúšame sandboarding na piesočných dunách... Hľadáme parťákov na tento výlet.

Deň 1 - Marakéš

Odlet Viedeň, Budapešť – Marakéš
prílet Marakéš
 
Marakéš je jedným z najfantastickejších miest v Maroku. Je to nekorunované hlavné mesto južného Maroka, nie však tak kosmopolitné ako Casablanca či Rabat. Marakéš je viac africký, púštny a berberský.
 
Večerná návšteva námestia Jemaa El Fnaa a možnosť ochutnať domácu kuchyňu.
marakes
 Jemaa El Fnaa
Ubytujeme sa v  tradičnom marockom dome. Riad stojí v srdci mesta Marakéš, v blízkej vzdialenosti se nachádza Palác Dar el Bacha a Botanická zahrada Majorelle. V blízkosti sú tiež Jemaa El Fnaa a Minaret v Koutoubii. 
V  poobedňajších hodinách bude následovať prehliadka mesta, pričom sa samozrejme prejdeme námestím Jemaa El Fnaa.
Nikde v  Maroku nenájdete žiadne miesto ako Jemaa El Fnaa, ktoré vo vás udrží pocit, aby ste sa opäť vrátili. Vo dne je väčšina z námestia len veľký otvorený priestor, v ktorom niekoľko hadích zaklínačov očarúva flautami svoje kobry, muži medicíny (najmä v severovýchodnej časti námestia) prezentujú lieky, zázračné a zubné sťahováky, ovládajú hrôzostrašné kliešte a ponúkajú trhanie zubov...
Za súmraku  námestie sa postupne zapĺňa, až sa stane karnevalom rozprávačov, akrobatov, hudobníkov a zabávačov. Pre občerstvenie sú tu stánky, ktoré ponúkajú pomarančový a grapefruitový džús. Ako súmrak padá, námestie sa stáva obrovskou open - air jedálňou, plnou stánkov osvetlených plynovými lampášmi. Vzduch je plný nádherných vôní a chochol dymu špirálovito stúpa až do neskorej noci.
Následne sa zastavíme pri 70 metrovom minarete nesúcom názov Koutoubia postavenom v 12.storočí sultánom Yacoub el Mansour.
Koutoubia
Navštívime Palác El Badi, naučíme sa vyrábať populárny argánový olej a  navštívime aj svetoznáme koželužne, kde sa dodnes farbia kože podľa stredovekého spôsobu. A k tomu samozrejme vodné fajky, spoločná večera a dobrá nálada :)

Deň 2 - Túra na chatu pod Jebel Toubkal

Po raňajkách sa presunieme mikrobusom do dedinky Imlil, ktorá je vstupnou bránou do Atlasu.
Imlil
Vítajú nás jemne zasnežené vrcholky hôr. Obujeme turistické topánky a  vyberieme sa na cca.5 hodinovú túru na kamennú chatu pod vrchol Jebel Toubkal vo výške cca. 3200m. Na pomoc si môžeme prizvať aj oslíkov, ktorí nám veľmi radi pomôžu s  batožinou. Na chate nás bude čakať tradičná večera a  posedenie pri ohni.

Deň 3 - Výstup na Jebel Toubkal

V tento deň nás čaká výstup na najvyšší vrchol severnej Afriky „ Jebel Toubkal „ vysoký 4167m. Odmenou budú nádherné výhľady, slastný pocit z úspechu a pevne veríme, že aj prípitok z kalíška "ohnivej vody" :) Po návrate spoločne oslávime výstup pri večeri.
jebel toubkal

Deň 4 - Dedinka Imlil a späť do Marakéšu

Po raňajkách nás čaká zostup do dedinky Imlil, odkiaľ sa mikrobusom vrátime do mesta Marakéš. Ubytujeme sa v  hoteli s bazénom, kde si oddýchneme po túre a samozrejme sa pôjdeme nadýchať nočného Marrákeša.

Deň 5 - 6 - Šup na Saharu vyskúšať sandboarding po dunách

V skorých ranných hodinách si po nás príde mikrobus a vyrazíme na trojdňový výlet do marockej prírody. 
Cestou máme možnosť  zastaviť v  Ourzazate v tamojších filmových štúdiách, kde sa točil „Gladiátor, Kráľovstvo nebeské, Múmia, Asterix a  mnoho ďalších filmov...
Následne pokračujeme do Merzoughy, kam je plánovaný príchod vo večerných hodinách.
Tu večer začína program:
 
3- dňový výlet na ťavách do púšte
 
Výlet začína na večer stretnutím sa v  hotely v  Merzoughe, kde si môžeme odložiť v  jednej izbe všetky naše nadbytočné veci a  taktiež sa môžeme pred tripom osprchovať. Následne nasadneme na ťavy a po  1,5 hodinovom treku na ťavách dorazíme do vybaveného kempu v  Sahare. Tu pri zvukoch nomádskych bubnov nás čaká večera pri vatre. Máme možnosť si urobiť prekrásne zábery západu slnka, zaspávať v domorodých nomádskych stanoch a tešiť sa na druhý deň.
Po raňajkách sa vyberieme do púšte za domorodými nomádmi, ktorí nám pripravia obed a  strávime s  nimi krásne chvíle. Následne sa vyberieme späť do kempu, kde vezmeme piesočné boardy a pokúsime sa zjazdiť viacero vysokých piesočných dún. Ide o riadne dobrodružstvo, kde naberiete rýchlosť ako na snehu + vynikajúcu zábavu :)
 
Cestou späť do kempu prejdeme cez oázy v dunách. V  kempe nás čaká večera. 

Deň 7 - mesto Ourzazate

Na tretí deň, hneď po východe slnka sa na ťavách vrátime späť do hotela v Merzoughe, kde nás čakajú raňajky. Tu sa môžeme osprchovať a  pripraviť na ďalšiu cestu. Následne odchádzame smer Ourzazate. 
 
Ak čas dovolí, navštívime svetoznámu kasbu Ait Benhadou. 
Ait Benhadou
Vo  večerných hodinách príchod do Marakéšu.

Deň 8 - Cesta domov

Odlet  Marakéš – Viedeň / Budapešť
 
 
Články o našich predošlých cestách do Maroka si môžete prečítať TU:
Fotogaléria 2016: Výlet do Maroka
 
Predpokladané náklady na výlet: 685€ + letenka (podľa aktuálnej ceny)
 
V  predpokladanej cene: Ubytovanie v hoteloch *** a viac kategórie s raňajkami, ubytovanie na vysokohorskej turistickej chate /2 noci/ s polpenziou, výlet na Saharu s plnou penziou a komplet služby v rámci tohto výletu, výlet na ťavách, všetky transfery v rámci Maroka, sprievod na výstup na Jebel Toubkal, transfér z letiska v Maroku, kompletná organizácia výletu v štýle Dobrodruh style :)
V  cene nie je: poistenie, vstupy, strava mimo uvedené, výdavky osobnej potreby, prepitné

TERMÍN:

  • prelom máj/jún 2022 /Termín upresníme po dohode, aby sa mohol prispôsobiť výhodnejším cenám leteniek/
► Ak chcete s nami vyraziť do sveta, píšte nám na [email protected] alebo do správy na facebook Dobrodruh.sk a samozrejme môžte aj osobne v našej klubovni Dobrodruh, kde dáme kávu alebo pivo a pokecáme face to face :)
  • výlet je pod záštitou Občianske združenie Dobrodruh.sk