Cestovateľské besedy Dobrodruh

Zažili ste na cestách niečo zaujímavé, chcete sa podeliť o skúsenosti a prezentovať? Napíšte nám na [email protected] a zorganizujeme aj pre vás cestovateľskú besedu.

V najbližšom období sa pod hlavičkou DOBRODRUHA budú konať tieto besedy:


Azorské ostrovy tak, ako ich nepoznáte 

Väčšina ľudí, ktorí cestujú na Azory, zostávajú na najväčšom ostrove São Miguel. Ale Azory toho ponúkajú oveľa viac.

Trošku ďalej, smerom na západ, nájdete Terceiru, São Jorge, Faial a Pico. Každý z nich je autentický. A každý vás ohúri niečím iným.

Jeden všadeprítomnou strmosťou, ďalší mesačnou krajinou, iný sopkou a najvyšším vrchom Portugalska.

Poďte preskúmať centrálne ostrovy, na ktoré chodí v porovnaní so São Miguel len zlomok cestovateľov. Poďte tam, kde budete jedným z mála.

azo

 


Ďalšie besedy si môžete pozrieť ONLINE zo Záznamu:

Job snov: Fotoreportérka precestovala 70 krajín - ZÁZNAM

➡️Jana Čavojská je reportérka a fotografka. Zaujímajú ju príbehy ľudí po celom svete. Často sú to príbehy o smútku alebo nespravodlivosti, o ľuďoch, ktorí stratili domov, prišli o svoje sny, prežili alebo prežívajú náročné situácie. Precestovala za nimi asi 70 krajín na štyroch kontinentoch.

Jana Čavojska


1777 km bicyklom pozdĺž hraníc Slovenska - Záznam

➡️ Napriek novembrovému chladu a krátkym dňom som naložil všetko potrebné na bicykel a vyrazil som spoznávať Slovensko zo sedla bicykla. Prešiel som v novembri 1 777 km pozdĺž hraníc Maďarska, Ukrajiny, Poľska, Čiech a Rakúska. Od rovinatého
juhu, cez najvzdialenejšiu Novú Sedlicu, až po mrazivú a kopcovitú Oravu.

Vydajte sa aj vy na pomyselný okruh okolo Slovenska z tepla domova a objavte, čím vás Slovensko prekvapí.

Laco Branicky


Tour de Mongolia na bicykli - ZÁZNAM

➡️ Mongolsko je jedna z mála krajín, zasiahnutých civilizáciou len okrajovo. Teda minimum betónu, asfaltu, prakticky žiadna cestná sieť alebo elektrika. Len tradičný život a neporušená príroda. Raj pre expedičných cyklistov.
Miro sa sem vybral s troma parťákmi na prelome augusta/septembra aby podnikli cykloexpedíciu po západnej časti Mongolska, konkrétne - Mongolský Altaj.
 

tour de mongolia


3 mesačná cesta snov po Patagónii a Južnej Amerike - Záznam

➡️Borisa vždy fascinovali hory a pekná príroda. Už niekoľko krát urobil v živote radikálny rez, keď odišiel z práce a vybral sa na niekoľko mesiacov do sveta. Rozhodol sa cestovať. Pokiaľ si to ešte môže dovoliť. Tak bol už v minulosti na Islande a teraz ho zlákala Južná Amerika. Vyrazil sem na 3 mesiace, pričom základňou sa mu stalo hlavné mesto Čile - Santiago.

patagonia


Výstup na Kilimandžáro - Záznam

➡️Krto sedel s kamarátmi na pive a spontánne sa dohodli, že skúsia vyliezť na Kilimandžáro. Nikto z nich nebol ani horolezec, ani nemal skúsenosti s vysokými horami, či výškami nad 3500 metrov. Napriek tomu to skúsili...

Vypočujte si skúsenosti z výstupu na Kilimandžáro za jednu hodinu pohľadom chalana, ktorý predtým nikdy nič podobné nezažil. Dozviete sa chyby, ktorým sa vyvarovať, ale aj odporúčania, čo by sa dalo urobiť inak.

vystup na kilimadzaro


Azorské ostrovy: prívetivá tvár vulkánov - Záznam

➡️Ostrovy patriace Portugalsku, o ktorých ešte donedávna bežný Slovák nemal ani tušenie, sa stávajú stále vyhľadávanejšou cestovateľskou destináciou aj v našich končinách.

Prijmite pozvanie na prechádzku po ostrovoch São Miguel a Terceira, pokiaľ tam ešte nie je tak plno, a príďte sa presvedčiť o niektorých veciach.

Azorske ostrovy


Prvý Slovák čo prešiel 3527 km dlhý Appalachian Trail - Záznam

➡️ Appalachian Trail je 3527 kilometrov dlhá pešia diaľková trasa, ktorá sa tiahne po východnom pobreží USA. Prechádza cez 14 štátov od severného Mainu až po južnú Georgiu.

Apalačský trail (Appalachian trail ) je najdlhšia čisto pešia trasa na svete. Je tu zákaz bicyklov, motorových vozidiel aj nosných zvierat.

applaach


Slovák behá po Slovensku - Záznam

➡️Veľa Slovákov sa teší z toho, že má otvorené možnosti cestovať do celého sveta. No vlastnú krajinu dobre nepoznajú. V čase, keď sa nedá cestovať alebo iba s veľkými obmedzeniami je ten správny čas začať spoznávať SLOVENSKO.

Rád sa s vami podelím o krásne miesta a ukážem vám, prečo sa oplatí navštíviť Debraď alebo Havaj, ako ísť na pekný výlet do slovenskej Prahy a dokázať vám, že každé naše mesto má čo ponúknuť a ani Prievidza rozhodnenie je „najväčšia diera“. Rozprávať bude David Slovák


Slovák behá po Slovensku


POZOR: Čas, DÁTUM a miesto cestovateľských besied Dobrodruh sa môže z organizačných a kapacitných dôvodov meniť. Minimálne dva dni pred akciou si preto overte aktuálne údaje!

Pre lepší prehľad, tu sú linky na besedy zo ZÁZNAMU: