Dedina mŕtvych - nie úplne bežná turistická atrakcia na severe Peru

Sever Peru je stále turistami neobjavený, autentický. Na výprave do Dediny mŕtvych /kultúra Chachapoyas/ sme nestretli ani človiečika, myslíme tým živého. Zopár duší pozostalých spolu s ich kosťami sme tam predsa len našli.

Vypýtali sme si kľúče v múzeu 10 km od archeologických pozostatkov a pešky sa vybrali hľadať poklad v podobe skalných obydlí postavených na hrane útesu.

Jedno jediné pošmyknutie by pre nás znamenalo smrť

Po hodinách chôdze sme natrafili na jednoduchú bránu, ktorá nás doviedla až ku samotným ruinám domov, kde sme okrem strachu o svoj život našli ľudské kosti a nástenné maľby. Jedno jediné pošmyknutie by pre nás znamenalo pád do obrovskej hĺbky Amazónskej džungle a istú smrť.

V neďalekej stene útesu boli ukryté amfory ktoré sú pravdepodobne naplnené pozostatkami ľudských tiel. Kečuánci (pôvodní obyvatelia) si vyberali nedostupné miesta aby telá svojich blízkych ochránili pred akýmkoľvek nebezpečenstvom. 

Pokiaľ by Vás naša cesta okolo sveta zaujala, všetky videá a info dávame na www.matovevehavegonemad.com a na náš youtube kanál http://www.youtube.com/c/MatoVevehavegonemad