Kišiňov, Bukurešť a Sofia "cestou" a častejšie "ne cestou" k metropolám Balkánu

Od začiatku sme nič nestíhali... Keď človek naberie 8 hodinové meškanie už sa to s ním ťahá a presne to sa nám stalo... Do Kišiňova sme namiesto ráno okolo 9 hodiny cca dorazili až o 16stej poobede Moldavského času ( o hodinu viac) rýchlo prehliadka mesta kde sa už všetko zatváralo alebo už bolo zavreté. Ale už konečne mám predstavu ako mohla vyzerať Bratislava za dôb komunizmu.

Dojem z Kišiňova mi zachránila aspoň zeleň milí ľudia pomerne pekné ženy :-), ktoré boli neskôr aj v Bukurešti a Sofia dobré lacné pivo koňak a víno až som v hotely Kišiňov skončil ako "svadobný pes"  spiaci vo vani :-)
 
PS: Hotel Kišinev - ťažký oldschool... škoda že to nemám nafotené čiernobiele kachličky oproti recepcii neónový nápis "BAR" výťahy najužšie aké som v živote videl s veľmi rýchlo sa zatvárajúcimi sa dverami :-)
 
Ráno na druhý deň sme po neplánovanej návšteve viníc pri Kišiňove (minimálne tretina z nás chcela ísť aj do podzemného vinárskeho Moldavského mesta , žiaľ smola ...sprievodca nechcel nabrať ďalšiu časovú stratu :-(
Smer Bukurešť paláclui a Rumunské Champs-Élysées ...keď Ceausescu chcel mať obojstranne o meter širšie námestie v Bukurešti ako Champs-Élysées tak ho mal ...Padla polka historického mesta ,ale čo už...

Ešteže ten palác aj po smrti Ceausesca dostavali aspoň tam má turista dôvod prísť a peniazmi sa na stavbe tiež nešetrilo... Stála v prepočte 4 miliardy eur a stavala sa 10 rokov....
Videli sme len 6% stavby a to sme prešli vo vnútri 2 km...
 
Stavba je strážená ako na letisku ,detektory prehľadajú Vás a je Vám jasné, že táto stavba je pre Rumunov dôležitá...Čo keby im ju niekto nedajbože vyhodil do luftu ? :-)
Inak v Bukurešti odporúčam City hotel v ktorom sme bývali pekný solídne tri hviezdičky...

Po prehliadke sme vyrazili do Sofie...

Mali sme na ňu najviac času preto mám z nej pravdepodobne aj najlepší dojem: Katedrála Alexandra Levského , 2 km obchodná ulica , pravoslávny kostol bez vonkajšej aj vnútornej výzdoby z roku 800 (?) Národné jedlo som si dal žiaľ len v Kišiňove ...škoda... Aaaa cesta napäť :-) Šoféri vedeli prečo chcú  vyrážať v sobotu zo Sofie čo najskôr :-) 
Sobota - Bulharska hranica smer Srbsko čakanie cca hodiny prejazd Srbskom a Srbská hranica s Maďarskom čakanie  hodín...a na Maďarskej hranici so Srbskom mi skoro ušiel môj autobus kým som bol na toalete ,takže som si užil svojich  minút strachu...:-)
 
POZNAMKA: Za pravopis a štýl písania si zodpovedá každý autor sám :) Redakcia texty nerediguje ani neupravuje.