Postreh z návštevy Sportrysy v Poprade

Nedávno som mal cestu cez Poprad. Navštívil som zopár známych, zaujalo ma živé námestie sv. Egídia. Potuloval som sa pomedzi ľuďmi, počúval ruch a hudbu z talianskeho festivalu a natrafil na predajňu Sportrysy. Tak som si povedal, že keď už s nimi spolupracujem, nakuknem dovnútra.

Bol som milo prekvapený. Zrekonštruovaná predajňa, útulné detaily, trochu bludisko, ale všade majú po stenách a na strope navigácie. A je to tam dosť veľké. Oddelenie obuvi a outdoorových športov bolo pekne usporiadané. A hlavne bolo priamo v predajni množstvo outdoorových vecí a doplnkov. Celkom určite by som sa tu vedel hneď kompletne vybaviť a nebolo by nutné ani nič objednávať.

Fjällräven

Zaujal ma hlavne batoh Fjällräven a celkovo, výrobky tejto značky. Ešte že to môžem napísať, lebo to neviem ani vysloviť. Batoh sa volal Kajka. Chalan, čo obsluhoval mi ho predviedol a porozprával, prečo je ten batoh drahý, vyše 300,- Euro. Fakt sa vyznal a prakticky mi vysvetlil všetky funkcie. Napriek tomu, že batoh je na prvý pohľad veľmi nenápadný a pôsobí skromne, má prepracované funkcie a vlastnosti. Asi najviac ma na ňom zaujala pružná drevená konštrukcia chrbta a posuvný chrbtový systém priamo na mieru podľa postavy.

Fjällräven kajka

Ale naspäť k veci. Prešiel som sa všetkými oddeleniami a prekvapila ma ústretovosť predavačov. Všade sa ma opýtali, či mi poradia a usmernili ma. Len pre porovnanie, vždy keď idem napríklad do Baumaxu, desím sa chvíle, keď mám zohnať obsluhu alebo sa niečo opýtať. Ale celkovo v outdoorových predajniach našťastie v drvivej väčšine pracujú ľudia, ktorých práca baví. Čo ma prekvapilo je skutočnosť, že na predajni mali vystavenú jednu veľkosť, nie 15 ako v iných „diskontných“ športových obchodoch. Všetko bolo usporiadané podľa logiky. Softshellové bundy, gore-texové bundy, iné membránové bundy, druhé vrstvy s neprefukom, hrubšie druhé vrstvy, tenšie druhé vrstvy. Malo to hlavu a pätu.

Výpredaj od Benesportu

Všimol som si, že tam mali výpredaj na bundo-vetrovky od Benesportu. Od nich už nejaký ten flísik mám, tak som si ju vyskúšal. Bola super, akurát som si nemohol dovoliť ju ihneď kúpiť. Predavačka mi odporučila, aby som si ju kúpil cez eshop. Vraj mi ju pošlú na dobierku alebo si ju vyzdvihnem na odbernom mieste v Bratislave. Tak nad tým ešte budem silno premýšľať.

http://www.sportrysy.sk/sportove-oblecenie/?vyrobca%5B%5D=benesport&color_relation_id=

No a našiel som aj ten batoh Kajka, ktorý mi chalan predviedol a poviem úprimne, v tomto prípade som už neodolal a objednal si ho. Dokonca ho už mám aj doma a idem s ním vyraziť o niekoľko dní do Nórska :) Cena je síce dosť vysoká, ale už mám okuknuté aj recenzie a je to fakt pecka. Uvažoval som nad tým. Batoh je vždy na niekoľko rokov a keď niekto aktívne cestuje a chodí na hory, dobrý batoh by mal byť jedným zo základných doplnkov výbavy. Nemusí byť farebný a nápadný, ale hlavne kvalitný a dobre sedieť na chrbte. A hlavne ma nesmie nechať v štihu, keď to budem najmenej potrebovať. Tak som si proste priplatil a pevne verím, že mám na niekoľko rokov pokoj. Neskôr sa ešte s vami podelím o vlastné skúsenosti. No veď posúďte:

http://www.sportrysy.sk/fjallraven-kajka-75/ Škoda, že takáto predajňa a servis v jednom nie je aj v Bratislave. Sú tam síce iné predajne, ale na druhej strane, čím väčšia konkurencia, tým lepšie pre nás – zákazníkov. Ale na druhej strane sú všetky predajne pod Tatrami, číže v podstate na tom správnom mieste :)