Východotirolské hory pre celú rodinu

Zelený luxus vo Východnom Tirolsku: Zažite silu hôr, krajinu v jej pôvodnej podobe a skutočnú pohostinnosť v dvoch wellness rezortoch so 4* pre celú rodinu!
 

Raj pre rodiny vo Východnom Tirolsku

V Gradonne, ktorá je vybudovaná ako horská dedina bez áut nad obcou Kals am Großglockner, môžete dýchať z plných pľúc - leží totiž vo výške 1350 m, kde je minimálny výskyt alergénov. Ráz hotela a zrubových domov určujú prírodné materiály: limbové a smrekové drevo, ľan a súkno. Gradonna sa nachádza uprostred raja byliniek: mnohé z nich sa používajú pri wellness procedúrach, v kozmetických výrobkoch vlastnej značky, ale aj vynikajúcej kuchyni. 
© www.schultz-ski.at
Uprostred Dolomitov v prekrásnej prírode Hochpustertalu nájdete prvý wellness hotel pre rodiny s deťmi: Dolomiten Residenz****S Sporthotel Sillian. Nefajčiarsky hotel a jeho okolie ponúkajú návštevníkom nekonečné možnosti na cyklistiku, turistiku a wellness. V nových izbách prevláda drevo, koža a priame línie vidieckeho štýlu.  
 
V hotelovom komplexe sa na rozlohe 3000 m² nachádza wellness zóna a kúpeľná časť. Deti a tínedžeri sa môžu tešiť na skvelú zábavu vo vlastnom klube.
 
Zľavová karta Osttiroler Gipfelticket je v cene pre všetkých hostí!

Blízko oblohe vo Východnom Tirolsku

Medzi Großglocknerom a Dolomitmi je Východné Tirolsko najkrajšie. Nikde inde sa neocitnete tak blízko oblohy, nikde inde sa nespájajú tradície a moderna, jednoduchosť a luxus tak ľahko a prirodzene - namiesto toho, aby sa vzájomne vylučovali, dopĺňajú sa v nežnej harmónii.
 
V jednej chvíli si pochutnávate na výdatnej desiatej z ruksaku a smäd zaženiete krištáľovo čistou vodou priamo z horského potoka, aby ste sa vzápätí nechali rozmaznávať kulinárskymi špecialitami v oceňovaných reštauráciách pri pohári vynikajúceho vína, ktoré vám odporučil someliér, a v atmosfére plnej pohostinnosti, ktorá prichádza naozaj zo srdca. 
 
Dva rezorty kategórie superior sú ideálnymi miestami pre všetkých pôžitkárov a rodiny s deťmi.

Duch Großglocknera

Rodinná dovolenka uprostred veľkolepej prírody
 
V Gradonne**** nad dedinou Kals am Großglockner vo výške 1.350 m natankuje silu celá rodina. Úžasné dobrodružstvá v prírode ležia v Gradonna****s Mountain Resort priamo predo dvermi: pri kúpaní v prírodnom jazierku v hotelovej záhrade, výletoch na horských alebo elektrických bicykloch do najväčšej chránenej oblasti Rakúska alebo počas turistiky k trojtisícovkám. Príjemnému odpočinku sa môžete venovať  vo wellness časti s rozlohou 3.000 m². Pre deti a mládež je pripravený vlastný klub, ktorého hlavným heslom je "Von do prírody". Počas vychádzok naboso, poznávaní stôp zveri a objavovaní lesa všetkými zmyslami sa z detí hravou formou stanú malí odborníci na prírodu. V prípade ubytovania v izbe s rodičmi majú deti od  6 do 18 rokov v hoteli zľavu až 50 %!
© www.schultz-ski.at
GASTRONÓMIA: bohaté raňajky formou bufetu s východotirolskými špecialitami, olovrant, viacchodová večera alebo bufet s lahôdkami
ŠPORTOVÝ A VOĽNOČASOVÝ PROGRAM
WELLNESS: voľný vstup ku krytým bazénom, do wellness zóny a saunového sveta (s rozlohou viac ako 3000 m²)
Detský klub Gradonna ****s v cene: pre deti od 3 rokov od 9.00 do 21.00 hod (6 x týždenne)
Osttiroler Gipfelticket – bezplatné cesty lanovkami exkluzívne pre hostí Gradonna****s Mountain Resort
 
14.06.2017 - 05.11.2017
od 109,00 € na osobu/noc v 2-lôž. izbe "Klassik" vrátane polpenzie

Slnečné Východné Tirolsko

Leto, slnko a komfort superior v Dolomiten Residenz****S
 
Dolomiten Residenz****s Sporthotel Sillian je prvý wellness hotel pre rodiny vo Východnom Tirolsku, ktorý bol minulé leto zaradený do kategórie "superior". V nových izbách nefajčiarskeho hotela prevláda drevo, koža a ušľachtilé rovné línie vidieckeho štýlu. Kapacita klubu pre deti sa dvojnásobne zvýšila a wellness zóna bola rozšírená o nové priestory. Pre hotelovými dvermi čakajú na hostí úžasné dobrodružstvá v prírode. Iba 150 m od hotela môžu dovolenkári nastúpiť na Hochpustertalskú lanovku: v cene za ubytovanie je totiž zahrnutá karta Gipfelticket, ktorá v lete umožňuje bezplatné používanie všetkých prevádzkovaných lanoviek vo Východnom Tirolsku, na Mölltalskom ľadovci a korutánskom vrchu Ankogel. O odpočinok pred ďalšími aktivitami sa postará wellness oáza v Dolomiten Residenz****s.
(© www.schultz-ski.at
• výdatné raňajky formou bufetu s východotirolskými špecialitami 
• občerstvenie pre športovcov od 13:00 do 16:00 hod
• viacchodové večerné menu alebo bufet, menu pre vašu vitalitu
• bezplatné požičanie bicykla
• bezplatná karta Gipfelticket pre lanovky v prevádzke
• každý deň športový program s našimi fitness a wellness trénermi (napr. nordic walking, joga, cvičenie pre zdravý chrbát,…)
• starostlivosť o deti od 3 rokov od 9:00 do 21:00 hod od nedele do piatka
 
 24.05. - 05.11.2017
od 96 € na osobu a noc v 2-lôžkovej izbe v časti Residenz s polpenziou pre gurmánov
 

Dovolenka so psíkom

Aj váš štvornohý miláčik sa bude cítiť ako v bavlnke.
 
Gradonna****s Mountain Resort je nový luxusný komplex so 4* hotelom kategórie superior a 41 apartmánovými domami vo výške 1.350 m nad obcou Kals am Großglockner. Výbornú infraštruktúru tu nájdu aj milovníci psov: vďaka podzemnej garáži nie je v areáli žiadna premávka a keďže Gradonna leží hneď pri vstupe do Národného parku Vysoké Taury, ponúka štvornohým miláčikom maximálny výbeh. V okolí rezortu sú vyznačené chodníky určené na venčenie a turistiku so psami. Hneď pri prihlásení v hoteli dostanete mapy trás, informácie pre majiteľov psov a hebký uterák pre vášho štvornohého priateľa. Súčasťou každého prenocovania v Gradonna****s je karta Gipfelticket pre prevádzkované lanovky: turistiku do väčších výšok zvládne teda aj váš psík bez námahy a dychčania.
© www.schultz-ski.at
• raňajkový servis: doručenie malého raňajkového košíka k apartmánovému domu (kontinentálne raňajky)
• karta Osttiroler Gipfelticket – jazdy lanovkou zdarma!
• pre 4 osoby a 1 až 2 psov 
• vyznačené chodníky na venčenie a turistiku pre majiteľom psov 
• cestovný balíček pre psov pri príchode, psí uterák, informácie pre majiteľov
• parkovacie miesto v podzemnej garáži
 
14.06. - 05.11.2017
od 355 € na deň v apartmánovom dome "Klassik" (4 osoby)

Rezept

Východotirolská kuchyňa
 
PESTO Z VŠELIEKU podľa Michaela Karla (šéfkuchára Gradonna****s Mountain Resort)
 
Všetky prísady zmiešame s tyčovým mixérom, veľmi vhodný je aj mixér na smoothie.
Veľa zdaru a zábavy pri varení vám želá kuchársky tím Michaela Karla z Gradonna****s Mountain Resort.
 
  • 100g všelieku hojivého (podľa chuti môžete použiť aj iné divo rastúce bylinky, napríklad skorocel, alchemilku,  ďatelinu lúčnu, kvety rebríčka obyčajného, materinu dúšku, púpavu, štiav)
  • 50 g slnečnicových jadierok
  • 50 g píniových orieškov
  • 100 ml slnečnicového oleja
  • 100 ml saflorového oleja
  • 4 pol. lyžice parmezánu
  • citrónová kôra z jedného citróna
  • soľ, korenie, cesnak