V novom lyžiarskom stredisku Schneeberg nájdete horu (snehových) ponúk

Lyžovať sa po celý rok bez ohľadu na snehové podmienky môžete v lyžiarskom stredisku na úpätí Schneebergu. Na svoje si tam prídu freerideri, skialpinisti i rodiny s deťmi. K dispozícii sú modré, červené i čierne trasy okolo vleku.

(c) NÖVOG, Franz Zwickl
          © NÖVOG, Franz Zwickl

 

Či na svahu Mattenskihang, alebo na rodinných zjazdovkách – v Puchbergu am Schneeberg si prídete na svoje bez ohľadu na snehové podmienky.

  • Celoročne je tam možnosť využiť 5 000 m2 veľkú atrakciu Mattenskihang – lyžiarsky svah zvaný Wunderwiese (Kúzelná lúka) pokrytý umelohmotným kobercom.

Deti môžu svoje prvé oblúčiky trénovať v neďalekom Puchi's Kinderlande. Do detského sveta so 4,1 km dlhými zjazdovkami sa dostanú klasickým vlekom.

(c) NOE Schneebergbahn, Franz Zwickl
          © NOE Schneebergbahn, Franz Zwickl

Lyžovanie i turistika

Schneeberg, ktorý je najvyššou horou Dolného Rakúska, skrýva toho omnoho viac. Lanovkou sa môžu vyviezť skúsení športovci z Losenheimu na voľné nezabezpečené svahy, ktoré sú ideálne pre milovníkov freeridu. Vyskúšať si môžete aj najlepšie individuálne trasy až k vrcholu, ktoré záujemcom predstaví expert (napríklad Peter Groß).

(c) NÖVOG/Kolonovits
          © NÖVOG/Kolonovits

 

V prípade, že máte záujem o turistiku, zvoliť si môžete radšej prechádzku po krásnych chodníkoch. Vŕzgajúci sneh pod nohami a zima štípajúca v nose vám pomôžu zabudnúť na každodenný stres.

Či už si zvolíte variant rodinného výletu na Kúzelnej lúke, alebo sa čas rozhodnete stráviť aktívne v hlbokom snehu freeridom, prípadne prechádzkou zasneženou krajinou na zrúcaninu Losenheim, Puchberg je miesto, ktoré vás obohatí a kde sa môžete zotaviť.

(c) NÖVOG/Kolonovits
          © NÖVOG/Kolonovits

Viac informácií o lyžiarskom stredisku na Schneebergu nájdete na oficiálnej stránke: https://www.wieneralpen.at/sk/nove-lyziarske-stredisko-schneeberg-a-wunderwiese?utm_source=CEE_winter_1819

- toto je PR článok schneeberg