Poď za krásami Nového Zélandu s Dobrodruhom

Pridaj sa k nám na dobrodružstvo na konci sveta a preskúmaj tie najzaujímavejšie miesta Nového Zélandu. Prejdeme severný aj južný ostrov, aj sa povezieme, aj sa poplavíme, aj si zaturistikujeme.

Pozrieme si pláže, divoké pobrežie s dažďovými lesmi, ale tiež sa poprechádzame pod aktívnymi sopkami, okolo geotermálnych zázrakov prírody a bublajúcich jazierok. Navštívime známe mestá, ale tiež sa poplavíme po fjorde a dáme si do tela pri turistike, kde si vychutnáme parádne výhľady nielen na ľadovcové tyrkysovomodré jazerá.

Ak máš rád turistiku, rozmanitú prírodu a preferuješ aktívnu dovolenku, tak si to práve ty, koho hľadáme do partie na našu 2-týždňovú výpravu na Nový Zéland v marci-apríli 2023.

Deň 1 - Prílet do Aucklandu

Prílet do Aucklandu, prvú noc na Zélande strávime v obľúbenej surferskej lokalite hodinu cesty od ruchu tohto veľkomesta.

Auckland

Deň 2 - mesto Rotorua

Druhý deň sa vydáme na cestu do mesta Rotorua, mesta síry, známeho svojimi geotermálnymi parkami. Po ceste stihneme ešte vyhliadku s výhľadom na Auckland.

Rotorua

Deň 3 - NP Tongariro

Presúvame sa do srdca severného ostrova, do jedného z najstarších národných parkov na svete - Tongariro. Po ceste navštívime geotermálny park WaioTapu známy svojou farebnosťou. V národnom parku Tongariro sa následne poprechádzame medzi aktívnymi sopkami.

NP Tongariro

DEň 4 - Wellington

Štvrtý deň nás čaká presun na samý spodok severného ostrova a síce do hlavného mesta Wellingtonu, ktoré je známe aj ako najveternejšie a tiež najjužnejšie hlavné mesto na svete. Po príchode si obzrieme mesto z vyhliadky na Mount Victoria a následne sa trochu potúlame jeho ulicami.

Wellington

Deň 5 - presun na južný ostrov

Opúšťame Wellington a trajektom sa presúvame na južný ostrov, ktorý napriek tomu, že je rozlohou väčší ako ten severný, obýva ho menej ako 20% celkovej populácie Nového Zélandu. Podľa počasia a časového rozvrhu plavby si spravíme program v mestečku Picton resp. jeho okolí.

Novy Zeland Juzny ostrov

Deň 6 - Punakaiki

Zo severu južného ostrova sa presunieme na jeho západné pobrežie, do regiónu West Coast, ktorý je známy svojou odľahlosťou, nepredvídateľným počasím a dažďovými pralesmi. Noc strávime pri jednej z najznámejších atrakcií regiónu, pri palacinkových skalách v Punakaiki.

Punakaiki

Deň 7 - región West Coast

Pokračujeme v ceste regiónom West Coast, cieľ dňa je dedinka Fox Glacier a jazero Lake Matheson, odkiaľ možno vidieť aj najvyššiu horu Nového Zélandu - Mount Cook. Po ceste si ešte strihneme krátku prechádzku roklinou Hokitika.

región West Coast

Deň 8 - Queenstown

Zo západného pobrežia sa presunieme do vnútrozemia, konkrétne do turisticky veľmi obľúbeného Queenstownu, ktorý je známy aj ako "hlavné mesto adrenalínu", keďže práve tu bol sprevádzkovaný prvý komerčný bungee jumping na svete. Po príchode a ubytovaní si dáme v meste voľnejší program a neskôr sa vyberieme na vyhliadku nad mestom.

Queenstown

Deň 9 - Národný park Fiordland

Dnes nás čaká dlhý deň a návšteva národného parku Fiordland, ktorý je najväčším v krajine. Konkrétne sa pozrieme na jeho najznámejšiu atrakciu - Milford Sound, ktorý je ako jediný zo štrnástich fjordov Fiordlandu prístupný autom. Čaro tohto fjordu si vychutnáme aj na palube lode, ktorá nás vezme na plavbu po jeho obvode. Cestou späť si spravíme niekoľko krátkych zastávok pri ďalších zaujímavých miestach národného parku Fiordland.

Národný park Fiordland

Deň 10 - okolie Queenstownu

Po dlhom dni strávenom prevažne v aute sa opäť trochu rozhýbeme a vylezieme na niektorý zo známych vrcholov v okolí Queenstownu. Večer sa s týmto mestom rozlúčime pri dobrom jedle a pivku.

okolie Queenstownu

DeŇ 11 - národný park Aoraki

Po troch dňoch opúšťame Queenstown a vydávame sa v ústrety najvyšším horám Nového Zélandu, do Národného parku Aoraki / Mount Cook, ktorý je domovom rovno 23 z 24 trojtisícoviek tejto krajiny a tiež jej najvyššej hory, ktorej meno nesie. Cestou si obzrieme azúrové jazero Pukaki a v cieli si dáme menšiu uvítaciu túru.

národný park Aoraki

Deň 12 - Turistika

Druhý deň v Národnom parku Aoraki sa vyberieme na jeho najpopulárnejšiu túru a ak nám zostanú sily pridáme aj ďalšiu, známu ako "Stairway to heaven".