Adventný trh na zámku Schloss Hof

Počas predvianočných víkendov sa barokové letné sídlo princa Eugena Savojského a Márie Terézie, zámok Schloss Hof, premení na vianočnú dedinku...

Pôvab imperiálnej vianočnej atmosféry môžu návštevníci zažiť na Arkádovom nádvorí, ktoré zdobí vianočná jedlička a stánky s kulinárskymi špecialitami a remeselnými umeleckými výrobkami. Prehliadky zámkom v slovenskom jazyku poodhalia komnaty a súkromie cisárskej rodiny a neopomenú ani tému slávenia Vianoc u Habsburgovcov. Novinkou počas prehliadok bude tento rok najväčšia európska zbierka papierových jasličiek v belétage zámku. Vystavených na obdiv bude viac ako 170 exponátov a až 600 figúrok rôznych techník.

Barokový veľkostatok je známy svojím šarmom tradičných vidieckych Vianoc

Priateľskí štvornohí obyvatelia zámku sa potešia pohladeniu v barokovej stajni a v jasličkách. V kováčskej dielni môžete nahliadnuť cez plece majstrovi kováčovi a svoje umenie predvedie aj majster, ktorý sa venuje výrobe jasličiek. Uličku maškŕt medzi zámkom a veľkostatkom zaplaví vôňa pražených mandlí, punču a perníkov. Sladké a aj iné maškrty sa v chladných dňoch postarajú o príjemne hrejivý pocit.

Klangzauber im Advent

Vo vianočnej dedinke zámku sa predvianočná radosť bude niesť nielen v znamení vôní a chutí, ale aj hudby. Okrem vystúpení dychových kapiel na Arkádovom nádvorí rozozvučí slávnostnú sálu zámku Marchfeldská filharmónia dielami Vivaldiho, Corelliho a Händla a odznejú aj známe vianočné skladby ako „We wish you a Merry Christmas“. Lístky na koncerty „Klangzauber im Advent“ sa dajú zakúpiť priamo na mieste.

Detský program

Aby si deti skrátili čas čakania na darčeky čo najužitočnejšie, je pre ne pripravený bohatý detský program. Každú sobotu príde na návštevu Gašparko Mützelzipf, v nedeľu spoznajú deti tajomný svet mágie s kúzelníkom Helmutom (predstavenia vždy o 15:00 hod.). V detskej dielni v oranžérii sa kreativite a nápadom nebudú klásť žiadne medze: deti si môžu maľovať, ozdobovať sádrové figúrky alebo vyrábať skrýše na poklady. Aj pri pečení vianočného pečiva, vození sa na kolotoči alebo na poníkoch sa určite dobre zabavia.    

Vianočná dedinka Schloss Hof 2013

14./15.12. | 21./22.12. | SO 10 – 20 hod., NE 10 – 18 hod. Vstupné: Dospelí  5,- € | Deti 6-15 rokov 2,- € | Rodiny (2 dosp., max. 3 deti) 12,- € Viac o zámku Schloss Hof: www.schlosshof.at SHUTTLE Slovak Lines: Odjazd z AS Mlynské Nivy každú so a ne o 13:30 hod. | Späť zo zámku Schloss Hof o 18.10 hod.| Cena lístka (doprava & vstup na vianočné trhy): Dospelí 9,50 € | Deti 6-15 rokov 3,50 €| Predaj na AS Mlynské Nivy alebo online na http://www.slovaklines.sk/zamokschlosshof.html Prehliadky v slovenskom jazyku: každú sobotu a nedeľu o 11:30, 13:30 a 15:00 hod.| 3,- €