Nádherná náhorná planina Schneealm v Hornom Štajersku

Planina vysoko v horách Schneealm je jedným z najkrajších prírodných zákutí v Hornom Štajersku. Na tejto rozľahlej alpskej náhornej plošine môžete vidieť v lete nádherne rozkvitnuté lúky, na jeseň  jasný panoramatický výhľad kilometre ďaleko a v zime fascinujúcu krajinu ľadu a snehu.

Na plošine Schneealm sa pasie dobytok od júna do septembra celkovo deviatich poľnohospodárov - gazdov. Rodiny gazdov žijú v tomto čase na samotnej plošine, vysoko nad okolitým svetom, v náručí nádhernej prírody, no pri každodennej drsnej práci.

My turisti však máme možnosť spoznať túto oblasť hlavne z hľadiska jej neopakovateľných prírodných scenérii. Či už ako peší turisti alebo na horských bicykloch.

Michlbauerhütte

Ak by ste sa rozhodli na Schneealme prenocovať, veľmi dobrou možnosťou je prenocovať na Michlbauerhütte. Chata je otvorená od konca mája do konca októbra a nachádza sa v skutočne parádnej prírode.

Pričom hlavne ide o vynikajúci strategický bod na výlety do okolia. Chatu má momentálne v prenájme sympatický párik Tom a Judy.

V prípade, že máte záujem o rezerváciu alebo ďalšie info volajte 0664/92 35 900 alebo tu je web: http://www.ich-informiere.de/michlbauerhuette/