Aktívna dovolenka v Chorvátsku: Na kajakoch po rieke Cetina

Priamo v chorvátskom meste Omiš sa do mora vlieva rieka Cetina. Tá sa kľukatí v nádhernom kaňone, kde možno zažiť vzrušujúce chvíle na raftingu alebo si zajazdiť na kajakoch...

Ak aj vy uvažujete nad letnou dovolenkou v Chorvátsku, už teraz si môžete byť istí, že sú aj iné možnosti ako ležať na pláži a večer chodiť po turistickej promenáde. Ak sa vyberiete do okolia Splitu alebo na Makarsku riviéru, máte možnosť si užiť riadny adrenalín na Zipline Omiš. Ak je jazda po lane nad priepasťou pre vás veľké sústo, máte možnosť si užiť kajaky na rieke Cetina. 

Cetinu lemuje nádherný kaňon

V prvom rade musím povedať, že rieka je parádne čistá s priezračnou vodou a lemuje ju nádherný kaňon. Príroda je tu skutočne veľmi pekná. Pre všetkých, ktorí chcú zažiť niečo neobvyklé je tu možnosť raftingu. Ten sa mi však nepodarilo absolvovať, aspoň som si skúsil kajak. Samozrejme, ak máte možnosť si priniesť svoj nafukovací čln, to je asi tá najlepšia voľba. V prípade, že vlastný čln nemáte, v Omiši je viacero požičovní, kde si čln môžete zadovážiť aj s odvozom tam aj späť. Jednou z nich je: http://www.adventure-omis.com/.

adventur Omis

Túto možnosť som využil aj ja. Splav trval približne dve hodiny v skutočne krásnom prírodnom prostredí. Voda bola úplne pokojná, čo bola trošku nuda, no niekto, kto nemá vodácke skúsenosti sa aspoň nemusí obávať. Ja som si aspoň precvičil svalstvo a trochu sa aj osviežil skokom do ľadovej vody. V tej horúčave ma to riadne osviežilo. Čo bolo super, splav skončil priamo v mori na pláži. Z mora má Omiš ešte krajšiu panorámu ako z brehu a to som si aj dokonale vychutnal. Ak teda budete váhať, ako vyplniť čas pri pobyte v Omiši a okolí, máte už minimálne dve celkom zaujímavé možnosti.