Výlety a aktivity v okolí mesta Poreč na Istrii

Ak ešte rozmýšľate kam naplánovať svoju dovolenku, tak pre vás máme tip! Poreč je obľúbeným turistickým cieľom, hlavne vďaka moru a historickému jadru mesta. K dispozícií je vám nespočetne veľa možností na odreagovanie a vašu zábavu, pripravili sme pre vás zoznam tých najzaujímavejších miest.

SKY FOX ADVENTURE PARK

SKY FOX ADVENTURE PARK sa nachádza v prekrásnom dubovom lese na ceste Poreč-Novigrad. Park bol postavený počas zimy a jari v roku 2015. Je to jedno z najväčších a najpokročilejších v Chorvátsku. Adrenalínový park s viac ako 35 rôznymi atrakciami, obrovským BigFootom a kaviarňou ukrytou v dubovom odtieni, ktoré sú jeho neoddeliteľnou súčasťou.

porec istria

Baredínska jaskyňa

Stretnite mystický svet prírody, ktorý sa formoval tisícky rokov, ďaleko od denného svetla a ľudského oka. Nazrite do podzemného sveta Baredínskej jaskyne. Táto jaskyňa ukrýva poklad v podobe stalagmitov a stalaktitov, podzemných sôch tvorenými časom vďaka trpezlivej práci vody. Nájdeme tu aj rôzne zaujimavé tvary a podobizne ako napríklad veľmi realistickú podobu Panny Márie, telo dojičky prezývané Milka, šikmú vežu v Pise a snehuliaka „Svetlonosa“, ktorý sa stal ochrannou známkou tejto jaskyne.

Zaujímavým detailom tejto dobrodružnej cesty je tiež narazenie na živočíchy z podzemného sveta: návštevníci uvidia jaskyniara vodného (Proteus anguinus), endemit Dinárskeho krasu.

porec istria

Dospelý: 70 HRK Deti (5 - 15 rokov): 45 HRK

Otváracie hodiny IV, X: 10:00 - 16:00 V, VI, IX: 10:00 - 17:00 VII, VIII: 10:00 - 18:00 Vstupy do jaskyne sú každú pol hodinu III, XI, XII*: vstup o 11:00 * návštevy sú možné len s včasným ohlásením Zatvorené: I, II, 25.XII

Gedići 55, Nova Vas 52446, Poreč, Croatia Mob: +385 98 224 350  Tel/fax: +385 52 421 333 Email: [email protected] Web: www.baredine.com GPS: 45°16'16.3''N – 13°39'59.5''E

Príbeh traktorov a Kobonomská galéria

Na výstave sa prezentuje vývoj mlátiaceho procesu bezprostredne pred a po mechanizácii poľnohospodárstva. Príbeh začína na mršine, jednou z najstarších foriem mlátenia, pokračuje v prezentácii jednoduchých a zložitejších mlátiacich strojov, kombajnov a traktorov, ktoré uľahčujú náročný pracovný proces.

Približne päťdesiat starých traktorov a strojov je vystavených v stave, v ktorom boli naposledy použité.

Exkluzívny priestor galérie Konobon, ktorý sa mieša s bielym istrijským kameňom, predstavuje príbeh stredomorskej trilógie - chlieb, olivový olej a víno, ktoré sa v tejto oblasti nachádzajú od staroveku, od stredoveku až po súčasnosť. Centrálna časť galérie je venovaná umeleckým a tematickým inscenáciam.

Dospelý: 35 HRK Deti (5 - 15 rokov): 25 HRK

Otváracie hodiny

IV, X: 10:00 - 15:00 V, VI, IX: 10:00 - 16:00 VII, VIII: 10:00 - 17:00 III, XI, XII*: entry at 11:00 * návštevy sú možné len s ohlásením v deň pred Zatvorené: I, II, 25.XII

porec istria

Gedići 55, Nova Vas 52446, Poreč, Croatia Mob: +385 98 224 350  Tel/fax: +385 52 421 333 Email: [email protected] Web: www.traktorstory.com GPS: 45°16'16.3''N – 13°39'59.5''E

Plachtenie

Plachtenie je jeden z najstaršie existujúcich športov a v týchto moderných časoch je častokrát považovaný za určitý životný štýl, metódu relaxácie a záľubu. Poreč má dva aktívne plachetnícke kluby, JK Horizont a JK Poreč, ktoré organizujú školu plachtenia pre začiatočníkov.

Tento olympíjsky šport je atraktívny z hľadiska času strávenému na otvorenom mori v kombinácií so slnkom, zatiaľ čo môžete preskúmať rôzne zákutia Porečského magického pobrežia, krištaľovo čistého mora a skryté zátoky a pláže na ostrovčekoch.

Vodný golf

Vodný golf je svieža atrakcia, ktorú môžete zažiť priamo v centre Poreča. Kde inde môžete odpalovať golfové loptičky priamo do mora ? Je to čistá zábava!

Park Olge Ban, Porec facebook:  www.facebook.com/Aqua Golf Porec email: [email protected] phone: +385 91 1633 626

porec istria

Aquapark Istralandia

Tento úžasný vodný svet sa rozkladá na ploche veľkej cez 81 000m² neďaleko mesta Novigrad. Istraland ponúka hojnú zábavu a vzrušenie vďaka 20-tim tobogánom s dľžkou rúr vyše 1,6 km počnúc tými rýchlymi a strmými pre odvážnych až po tobogány s gumovými člnmi. Istralandia má najväčší bazén s umelými vlnami v tejto časti Európy. Taktiež sa zaujíma aj o rodiny s deťmi, ktorým ponúka „detskú vežu“.

V októbri 2014 Aquapark Istralandia vyhral špeciálnu cenu za podnikateľský nápad roka v kategórií  nových vodných parkov, známy ako „Oscar zábavných parkov“. Na najprestížnejšom európskom veľtrhu atrakcí (EAS 2015) obsadil 5. miesto v kategórii najlepších aquaparkov v Európe spomedzi 300 účastníkov.

Aquapark Aquacolors Poreč

Aquacolors Poreč je najväčší chorvátsky vodný park, ktorý sa nachádza vedľa turistického rezortu Zelena Laguna v Poreči. Denne sa v tomto aquaparku zabaví niečo medzi 3000 až 5000 návštevníkmi, ktorý si vychutnávaju atrakcie na ploche 100 000m². Oficiálne bol otvorený v máji 2015 a je považovaný za jeden z najmodernejších vodných parkov v Európe.

Atrakcie:

 • 12 obrovských tobogánov s dĺžkou cez 1km
 • bazén s umelými vlnami
 • najdlhšia „lenivá rieka“ v južnej Európe, cez 500m dlhá
 • detský bazén s malými šmýklavkami
 • jazda na býkovi
 • plážový volejbal
 • denný animačný program pre deti aj dospelých

Novinky:

 • obrovské detské ihrisko s preliezkami a hojdačkami
 • pyramída na zlanovanie, lozenie pre mladých
 • masážny stan
 • bezhotovostný platobný systém – platí sa náramkami
 • fotografovanie jázd na tobogánoch

porec istria

Foto: https://www.aquacolors.eu

Otváracie hodiny a lístky Aquacolors Poreč je otvorený každý deň od júna do septembra. Lístky si môžete kúpiť na mieste alebo cez web. V ponuke sú aj zvýhodnené rodinné a študentské lístky. Lehátka a slnečníky su zahrnuté v cene.

Kontakt: Adresa: Molindrio 18, 52440 Poreč E-mail: [email protected] Tel:    00385(0)52/219-671

Motokáry

Porečský motordróm sa nachádza len pár kilometrov od centra mesta. Je to ideálne miesto pre všetkých milovníkov rýchlosti, vzrušenia a dobrej zábavy. Motokárová dráha je dlhá 600m a široká 7m a bola postavená v 1999 v súlade s medzinárodnými motor-športovými štandartmi. Momentálne je mnohými považovaná za najlepšiu motokárovú dráhu, ktorú Chorvátsko ponúka.

Motordróm ponúka adrenalínové vyžitie pre jednotlivca, rodiny, väčšie skupiny ale aj team-buildingové aktivity. Je otvorený celoročne a svojimi kvalitnými službami naplní tužbu nejedného návštevníka túžiaceho po adrenalíne. Pre najmladších závodníkov bola špeciálne navrhnutá dráha, kde môžu deti bezpečne jazdiť v detských motokárach.

porec istria

Otváracie hodiny: 09:00-21:00 denne V prípade dažďa alebo vlhkej trate nie je možné jazdiť z bezpečnostných dôvodov.  Kontakt: Istrakarting d.o.o. Tel: + 385 (0)52 456 100 Mob: +385 (0)98 290 721 www.istra-kart.com

Aeropark Vrsar

Športové letisko Vrsar sa nachádza uprostred zelených polí, pozdĺž pobrežia Jadranského mora, neďaleko od kanála Lim, ktorý je chráneným prírodným javom.

Toto miesto je ideálne pre všetkých zvedavých cestovateľov. Tu môžu navštíviť výstavu starých lietadiel, prípadne môžu letieť do Benátok alebo absolvovať panoramatický let ponad Istriu.

 • letecká škola
 • škola parašutizmu
 • tandemové zoskoky

Pracovný čas: 1.IV - 15.XI: 10:00 - 20:00 - víkendy a zima podľa dohody

Aeropark Vrsar T:  +385 (0)98 233 676 [email protected]

Speleolit

Jaskynné horolezecké centrum - Tréningová plocha pre speleo lezenie, kde si môžete vyskúšať lanové lezenie a techniku zostupu (speleo lezenie), všetko s nedotknutým podsvetím stalaktitov a stalagmitov.Toto je dobrodružstvo pre amatérov, kde nie je potrebná žiadna predchádzajúca skúsenosť so speleo lezením.

Parenzánsky vláčik

Zaži jedinečný zážitok jazdou na Parenzánskom turistickom vláčiku cez tunely a viadukty pozdĺž historickej a úzkej železničnej trate Parenzana. Okrem jazdy naprieč krajinou a objavovaním okúzlujúcich miesto na Istrii, budete mať možnosť ochutnať lokálne jedlá a nápoje. "Veli Jože Tour" ponúka výlety od Vizinada do Motovunu a opačne.

Legenda Veli Jože sa odohráva v stredovekom meste Motovun, ktorého panoráma je jedným z najviac známych symbolov istrijského vnútrozemia. Vižinada je malé mesto ležiace na kopci pýšiace sa nad údolím rieky Mirna. Tu nájdete jeden z najkrajších pohľadov na Zelenú a Modrú Istriu.

porec istria

Kontakt: Parenzana vláčik [email protected] www.parenzana.hr Skype: ParenzanaTrain T: +385 (0) 52 496 068 T / F: +385 (0) 52 496 069