Karty SunnyCard a SunnyCard Plus: Výhodné lyžovanie v Rakúsku, Taliansku a vo Švajčiarsku

Ešte nikdy nebolo lyžovanie v 8 alebo 10 lyžiarskych strediskách také výhodné. Po karte SunnyCard tu tento rok máme novinku: kartu SunnyCard Plus. Takto sa z lyžovania stane to najvýhodnejšie potešenie. Pretože vďaka týmto sezónnym permanentkám stojí jeden lyžiarsky deň 9 eur. Karta SunnyCard je platná v ôsmich najkrajších rodinných lyžiarskych strediskách Rakúska.

Za príplatok 50 eur môžu dospelí okamžite získať kartu SunnyCard Plus. Táto neplatí iba v ôsmich rakúskych lyžiarskych strediskách, kde platí karta SunnyCard, ale počas troch dní aj v špičkových destináciách Savognin vo Švajčiarsku a na ľadovci Schnalstaler Gletscher v Taliansku. 

Ešte do konca októbra zľava 20 % na sezónnu kartu

To, čo znie neuveriteľne, si vyrátate celkom jednoducho. Ten, kto si v predpredaji (platí do 31. októbra 2014) kúpi kartu SunnyCard, zaplatí za neobmedzenú radosť z lyžovania v ôsmich najkrajších lyžiarskych strediskách Rakúska počas celej (!) sezóny 359 eur (bežná cena je 449 eur). Rodina s dvoma deťmi mladšími ako 15 rokov tak za celú sezónu zaplatí 718 eur, pretože, ak si obaja rodičia kúpia kartu SunnyCard alebo SunnyCard Plus, jazdia deti do 15 rokov zdarma. Pre štvorčlennú rodinu to v prípade 20 lyžiarskych dní (1 týždeň Vianoc, 1 týždeň semestrových prázdnin, 6 jednotlivých dní alebo 3 víkendy) činí nasledovnú cenu za deň: 718 eur: 20 = 35,9 : 4 = 8,975 eur za osobu. Za približne 9 eur denne sa tak lyžovanie v strediskách SunnyCard stane neuveriteľne výhodným.

Takisto aj pre slobodných rodičov s deťmi alebo rodičov samoživiteľov sú karty SunnyCard a SunnyCard Plus jedinečnou príležitosťou cenovo výhodného lyžiarskeho potešenia. Pri kúpe karty SunnyCard pre dospelého, dostanú všetky deti mladšie ako 10 rokov (ročník 2005) žijúce v tej istej domácnosti kartu SunnyCard Kind zdarma.

S kartou SunnyCard Plus aj do Švajčiarska a Talianska

Novinkou tejto sezóny je karta SunnyCard Plus. Za senzačný príplatok 50 eur za dospelého (35 v prípade mládežníkov a 25 eur v prípade detí) si môžete kúpiť dodatočnú 3-dňovú permanentku, ktorá platí v špičkových destináciách Savognin (CH) a na ľadovci Schnalstaler Gletscher (I). „Tento príplatok nie je iba jedinečným cenovým bonbónikom, ale aj zaujímavou príležitosťou, ako spoznať úžasný svet hôr vo Švajčiarsku a Taliansku“, hovorí predseda predstavenstva spoločnosti Hinterstoder Wurzeralm Bergbahnen AG, Holzinger. 

Karta SunnyCard od pondelka do piatka - pohodové potešenie z lyžovania počas pracovného týždňa

Veľa miesta na zjazdovke, žiadne čakanie, radosť z pokojnej zjazdovky. Túto ponuku ocenia predovšetkým staršie osoby, alebo mnohí iní, ktorí majú počas pracovného týždňa voľno práve cez deň. Karta SunnyCard má aj verziu na pracovný týždeň (platnosť od pondelka do piatka počas celej sezóny vo všetkých 8 lyžiarskych strediskách) za 259 eur (od 1. novembra 2014 za 324 eur), ako aj SunnyCard Plus za 309 eur (od 1. novembra 2014 za 374 eur).

Lyžiarske strediská SunnyCard v Rakúsku

Karta SunnyCard platí vo všetkých lyžiarskych strediskách skupiny Schröcksnadel: Hochkar, Lackenhof am Ötscher, Hinterstoder, Wurzeralm, Kasberg, Hochficht, Grossglockner/Heiligenblut, HochKössen, karta SunnyCard Plus okrem toho platí počas troch dní v Savognin (CH) a na ľadovci Schnalstaler Gletscher (I).

Do 240 km od Bratislavy nájdete lyžiarske strediská Lackenhof am Ötscher a Hochkar. Lackenhof sa považuje za mimoriadne ústretové voči rodinám, Hochkar je strediskom s extrémne vysokou zárukou snehových podmienok a obľubujú ho freerideri.

V Hornom Rakúsku nájdete lyžiarske strediská Wurzeralm a Hinterstoder. Obe sú dostupné po diaľnici Pyhrnautobahn. Stredisko Wurzeralm sa takisto považuje za mimoriadne ústretové voči rodinám a nájdete tam množstvo útulných chát. Hinterstoder, skutočný raj pre lyžiarov, kde si od trate svetového pohára Hannes Trinkl až po množstvo modrých zjazdoviek, nájde svoju zjazdovku pre akúkoľvek lyžiarsku úroveň celá rodina.

V prekrásnej krajine na hranici troch štátov – Rakúska, Nemecka, Česka – sa nachádza Hochficht. Toto lyžiarske stredisko sa považuje za stredisko s mimoriadne dobrými snehovými podmienkami a za ústretové voči rodinám. Dokonale zohratá infraštruktúra umožňuje bezstarostné lyžovanie. Rozmanité zjazdovky a pohostinnosť poteší v stredisku Hochficht „malých aj veľkých“.

Aj stredisko Kasberg, stredisko ústretové voči rodinám, vhodné pre začiatočníkov i pokročilých so širokým freestylovým parkom sa takisto nachádza v Hornom Rakúsku.

Pôsobivú kulisu poskytuje lyžiarske stredisko Grossglockner/Heiligenblut. Tu si až do jari môžete vychutnávať alpskú radosť z lyžovania s výhľadom na najvyšší vrch Rakúska, Großglockner.

V Tirolsku sa nachádza lyžiarske stredisko HochKössen. Tu, na vrchu „Action Hill“, jednom z najzasneženejších stredísk Rakúska, nájdete neporovnateľnú panorámu pohoria Kaisergebirge, zjazdovky pre všetky úrovne a pohostinnú gastronómiu.

Disponibilita karty SunnyCard a SunnyCard Plus

Karty SunnyCard a SunnyCard Plus si môžete zakúpiť prostredníctvom objednávkového formulára ([email protected]), faxu (+43 7564/5275-130) alebo listu. Objednávkový formulár si môžete stiahnuť na www.skisport.com. Obe sezónne karty si môžete kúpiť aj počas letnej prevádzky v jednotlivých strediskách, priamo pri pokladni.

Na vystavenie karty SunnyCard sú potrebné nasledovné podklady:

  • vyplnený a podpísaný objednávkový formulár
  • fotografie
  • na vystavenie detskej karty SunnyCard Kind: dôkaz o rodinnej príslušnosti alebo kópia rodného listu

Bližšie informácie o kartách SunnyCard a SunnyCard Plus nájdete na stránke www.skisport.com