Zimné novinky v regióne Paznaun: Svetové rekordy, tajné tipy pre freeriderov...

Od 27. novembra 2014 sa už milovníci zimných športov dostanú na vrcholovú stanicu v Ischgl novou 3-S lanovkou Pardatschgratbahn priamo z centra obce a bez prestupovania. Nová trojlanová lanovka prekonáva 1.251 výškových metrov – a to je v kategórii 3-S - svetovým rekordom.

Zimnú sezónu na Top of Mountain zahájil otváracím koncertom 29. novembra James Blunt, kde predstaví svoj aktuálny album „Moon Landing“– nuž a vstup je s platným skipasom zadarmo. Mnoho sa toho deje aj mimo Top of Mountain a zjazdoviek. Ischgl získal iba nedávno v sprievodcovi pre gurmánov „A la Carte“ ocenenie kulinárska Mekka Álp. Vďaka umeniu dvoch umelcov varešky z Ischglu - Martina Sieberera (Paznauner Stube – Hotel Trofana Royal) a Benjamina Partha (Stüva – Hotel YSCLA) – sa podaril Ischglu „výskok“ do kategórie 5-hviezdičkových šampiónov. Do Rakúska sa vybral na skusy aj najvplyvnejší bedeker reštauráciami Gault Millau – v najaktuálnejšom vydaní získal Ischgl ocenenia – celkovo devät kuchárskych čapíc. Podelili sa o ne  štyri miestne reštaurácie.

Silvapark GALTÜR sa pripravuje na prvé kristiánky v hlbokom snehu – od 5. decembra sa môžu v Silvaparku Galtür dosýta vyjašiť v prašane aj deti!

„Kedy už budeme konečne aj my jazdiť v prašane?“ Touto otázkou „trápia“ decká učiteľov lyžovania počas výcviku zakaždým, keď získajú pri pohybe na lyžiach akú-takú istotu. Aby „dorast“ jazdil bezpečne i v back-country, otvorilo stredisko SILVAPARK Galtür trať i pre najmladších: Siggi‘s Freeride-Route Tu si osvoja budúci hrdinovia freeride-tratí v lyžiarskej škole Silvretta Galtür správne návyky a správanie počas jazdy mimo zjazdoviek už na samom prvopočiatku kariéry- teda počas výcviku. Po úspešnom zvládnutí teórie nasleduje prax – a v Silvapark Galtür môžu privoňať dobrodružstvu freeridového lyžovania pod dozorom učiteľov lyžovania. Siggi’s Freeride-Route je koncipovaná tak, aby sa počas výcviku zredukovali na minimum všetky potenciálne riziká pri zachovaní výsledného efektu výcviku. Trať Siggi´s Freeride Route je pre záujemcov o ladné krivky v hlbokom snehu k dispozícii už od 5. decembra!

Hotspot pre rodiny a tajný tip pre milovníkov freeridu mimo rušných stredísk – Kappl vyhráva na celej čiare

Stredisko Kappl boduje u rodín svojimi rozľahlými zjazdovkami, desiatimi pohodlnými lanovkami a infraštruktúrou, čo oceňujú hlavne rodiny -  uprostred lyžiarskej oblasti čaká na najmenších účinný „zabíjač nudy“, zážitkový park „Sunny Mountain“ . Na rodinný rozpočet nastavil Kappl i ceny skipasov. Starostlivosť o bezpečie a zábavu detí v Kappl poskytuje rodičom možnosť prebrúsiť a preskúmať rozsiahle Powder Areals strediska. Medzinárodná komunita milovníkov prašanu už síce Kappl medzičasom objavila (OPEN FACES Freeride Contest v dňoch 17. a 18. januára 2015), ale nepoškvrnený „runway“ bez tlačenice očakáva nadšencov freeridu už od 12. decembra!

Od 19. decembra čakajú v rodinnej lyžiarskej oblasti SEE samé NOVOTY: rozšírenie lyžiarskeho strediska a nový SkyBar

Lanovka o dĺžke 2.100 m, o 25 ha resp. 8 km zjazdoviek viac –  stručné fakty o úplne nových dimenziách v oblasti šantenia na snehu. Realitou sa stala aj nová 8-miestna kabínková lanovka Versing, o ktorú rozšíri prevádzkovateľ lanoviek Bergbahnen See v regióne Paznaun svoje stredisko nielen pre skúsených vyznávačov zjazdoviek ale aj pre milovníkov lyžovania v hlbokom snehu a vo voľnom teréne a otvorí im nové perspektívy. Vďaka tejto kabínkovej lanovke – Versingbahn, je rodinné lyžiarske stredisko See od prvého dňa novej lyžiarskej sezóny o atrakciu prvej triedy bohatšie a v gastronómii je posilou nový SkyBar s reštauráciou.