Thajské pláže: To najkrajšie, čo vás čaká pri mori na dovolenke v Thajsku

Thajsko ponúka nespočetné množstvo nádherných pláží. Každá z  nich je však svojím vlastným spôsobom jedinečná a  pre svojich návštevníkov má pripravené výnimočné zážitky. Pozrite sa spoločne s  nami na to najlepšie z thajských pláží!

Najlepší neobjavený ostrov – Koh Phayam

Aj napriek tomu, že Thajsko je populárnou turistickou destináciou, stále sa tam nájdu miesta, ktoré zostávajú ľuďmi neobjavené. Ešte donedávna takmer nikto nepočul o  nádhernom ostrove zvanom Koh Phayam, ktorý sa nachádza pri thajskej hranici s  Barmou. A  keď o  ňom predsa len aj niekto počul, pravdepodobne sa mu nechcelo absolvovať deväťhodinovú cestu autobusom z  Bangkoku. Tento ostrov je však pripravený na zmenu! Thajská letecká spoločnosť Thai Nok Air naň začala prevádzkovať priame 90 minút trvajúce lety z  hlavného mesta. Keď už sa tam raz dostanete, užijete si nádhernú prírodu, mätovo-zelenú vodu a  úžasný mäkký piesok.

Najlepší plážový bar – Koh Phangan

Flip Flop Pharmacy je dokonalým príkladom skrytého ostrovného pokladu, ktorý v  tomto prípade leží na severovýchode Koh Phangan. Toto pokojné miesto sa stalo známe tým, že je na kilometre vzdialené od davov ľudí. Namiesto toho tu nájdete terasu s  opotrebovanými podlahovými doskami, skvelo namixované nápojové menu a  k  tomu všetkému hrá príjemná hudba. Čerešničkou na pomyselnej torte sú mäkké vankúše a  nízke stolíky osvetlené iba sviečkami, pri ktorých si s  koktailom v  ruke môžete vychutnávať pohľad na magickú nočnú oblohu.Koh Phangan

Najlepšia pláž – Koh Tao

Pláž Nangyuan, rozprestierajúca sa na rovnomennom ostrove v blízkosti Koh Tao, je rozhodne tou najlepšou plážou v  Thajsku. Striebristé piesočné naplaveniny spájajúce tri malé ostrovy, hlboká krištáľovo čistá voda a bohatý podmorský život – to je to, vďaka čomu sa na tejto pláži budete cítiť ako v  raji.

Najlepšie šnorchlovanie – Similan Islands

Zoberte si svoju výstroj a  zamierte do Similan Islands – národného parku, nachádzajúceho sa západne od ostrova Khao Lak, ktorý je považovaný za jednu z  najlepších potápačských lokalít. Ponorte sa pod vodu a  objavujte nádherné koralové útesy či veľkolepé vápencové útvary. 

Najlepšia thajská masáž (iba za 13€!) – Koh Phangan 

Zabudnite na osvetlené thajské masážne salóny a  zamierte radšej do rodinného Tanaporn Massage House na ostrove Koh Phangan! Toto miesto je úžasnou kombináciou autentickej atmosféry (kvitnúce záhrady, jemná hudba, pokojné okolie), výhodných cien (cca 13€ za hodinu) a  skvelého terapeuta, vďaka ktorému bude vaše telo také pružné, akoby ste mali opäť 18. A to všetko len 100 metrov od najbližšej pláže. Ak do Thajska zavítate počas prvých mesiacov roka, masáž vám bude robiť pravdepodobne priamo svokra vlastníka – jemná dáma, ktorá má neskutočne silné ruky.

Najlepšie pouličné jedlo – Phuket

Mix indického, malajzijského, čínskeho a  thajského jedla je originálny, úžasne voňavý a  výrazne korenistý aj na pomery miestnej tradičnej kuchyne.  Zamierte do srdca starého mesta Phuket a jeho enklávy čínskych a  portugalských obchodníkov z  19. storočia. Práve medzi nimi  nájdete zastrešené stánky s  ponukou toho najfarebnejšieho jedla na svete. Obed tu pravdepodobne dostanete v  plastikových vreckách, pretože práve takýto spôsob servírovania je v  Thajsku najautentickejší. Okrem toho je to aj najlacnejšie. Nezabudnite ochutnať miestne špeciality ako sú morské plody na mnoho spôsobov či ihlice s  prskajúcimi klobásami – a  to všetko za menej ako 1€!
 
Máte aj iné skúsenosti? Napíšte to do Komentárov...