Zima je ideálne obdobie pre exotickú dovolenku

Kým na Slovensku sú mesiace december, január a február symbolmi zimy a nepohodlia, v tropických oblastiach Zeme sú to najkrajšie mesiace roku. Exotická dovolenka je tak najkrajšia práve počas našich chladných mesiacov.

Na jeden či dva týždne máte možnosť vymeniť sneh a mráz za biely piesok a horúce slnko. Dovolenka pri mori v zime vám vráti stratenú energiu a tak potrebnú chuť do života. Kam na dovolenku v zime? Kam sa vybrať? Exotickú dovolenku v zime ponúka mnoho krajín. Prinášame vám niekoľko zaujímavých tipov.

Ostrov Boracay, Filipíny

Last minute exotika? Potom Juhovýchodná Ázia je zaručene dobrou voľbou. Filipíny patria medzi menej prebádané krajiny tejto časti sveta. Určite však stoja za návštevu. Boracay je jedným z najvyhľadávanejších ostrovov sveta. Čím však tento ostrov láka ľudí z celého sveta? Boracay si zamilujete najmä pre jeho Bielu pláž. Piesok na tejto pláži je naozaj snehovo biely. Neveríte? Exotická dovolenka v zime na Boracayi vás o tom presvedčí. Boracay je nie je veľký ostrov - je dlhý  9 a široký v priemere iba 2 km. V najužšom mieste má menej ako tisíc metrov.

Tip: Nezabudnite si zo sebou priniesť vlastné šnorchlovacie potreby. Na ostrove síce existuje niekoľko požičovní, vždy je však lepšie mať pri seba vlastnú výbavu, na ktorú sa môžete stopercentne spoľahnúť.

Thajsko

Thajsko je jedna z najobľúbenejších destinácií sveta. Táto juhoázijská krajina má veru čo ponúknuť: nádherné tropické pláže, históriu, kultúru a svetoznámu kuchyňu. Čo viac si môžete priať?

Ultra last minute exotika ako Thajsko vám ponúka na výber z viacerých ostrovov, ktoré sa vám naveky vryjú do pamäti. Či už sa vyberiete na pokojný Ko Chang alebo rušnejší Ko Sumai, Thajsko vás očarí kvalitou služieb a prívetivosťou miestnych ľudí. Hádam najznámejším thajským ostrovom je Phuket. Tu nájdete luxus vo všetkých jeho podobách. Nečakajte však prázdne pláže. Nočnému životu v Thajsku jednoznačne kraľuje Pataya. Za návštevu stojí aj hlavné mesto Thajska Bangkok. Stačí iba pár hodín pobytu v tomto meste, aby ste naplno pocítili dynamiku mnohomiliónových ázijských metropol.

Tip: Thajsko je moderná krajina, od Európy sa však stále veľmi líši. Pri pobyte v Thajsku je potrebné rešpektovať kráľovskú rodinu. Akákoľvek urážka kráľa a jeho rodiny môže spôsobiť neželaný pobyt vo väzení.

Cancún, Mexiko

Mexiko je snom nejedného cestovateľa. Ani pre vás spoznanie tejto krajiny nemusí byť až také vzdialené. Last minute exotika Mexiko je na dosah. Dovolenka pri mori na juhu Mexika môže byť vaša po zľave za naozaj výbornú cenu.

Mexiko neláka iba svojimi nádhernými tropickými plážami v okolí mesta Cancún. Mexiko vyniká aj svojou jedinečnou kultúrou. Mexická kuchyňa jednoznačne patrí medzi najlepšie na svete. Presvedčte sa o tom na vlastnej koži. Vychutnajte si enčiládu, tacos či ďalšie mexické špeciality pripravené Mexičanmi. A samozrejme – Mexiko by nebolo Mexikom bez tej správnej ohnivej tequily. Pokojne si ju vychutnajte v rovnako obľúbených mexických klobúkoch.

Tip: vedeli ste, že tropický piesok nepáli. Na plážach v Cancúne sa môžete prechádzať po pláži naboso aj v najhorúcejších hodinách dňa. Ako je to možné? Na tropických bielych plážach totiž nenájdete klasický piesok, ktorý sa slnkom ľahko rozhorúči. Biele pláže sú posypané rozdrvenými koralmi, ktoré nerozpáli ani najhorúcejšie slnko.

Keňa

Keňa je zo všetkých našich dovolenkových tipov hádam najexotickejšia. Keňa je pravá čierna Afrika. Kým Juhovýchodnú Áziu ľudia poznajú už pomerne dobre, Afrika stále zostáva zväčša neprebádaným kontinentom (teda ak nepočítame arabské krajiny na severe kontinentu).

Keňa je ďaleko chudobnejšia krajina ako Mexiko, Thajsko či dokonca Filipíny. Kenské pláže a ďalšie atrakcie však zaručene uspokoja aj toho najnáročnejšieho dovolenkára. Keňa okrem pláži ponúka aj úžasné národné parky plné typických afrických zvierat.

Tip: Keňa je prevažne kresťanská krajina, kde sa turisti cítia relatívne slobodne. Prejavy lásky ako bozkávania je však lepšie odsunúť na návrat do Európy. Kenské obyvateľstvo je konzervatívne a tieto prejavy náklonnosti sú prijímané s nechuťou.