Kniha Záhadné odkazy ľudstva

Ľudstvo sa v priebehu histórie postaralo o vznik rôznych artefaktov. Od dôb ohromných egyptských pyramíd, mýtickej Babylonskej veže či znepokojujúcej a dokonale krásnej krištáľovej lebky až po Enigmu z minulého storočia vytvárali ľudia diela, ktoré im mali umožniť kontakt s neznámymi silami. 

Ľudia sa snažili priblížiť mystériám tromi spôsobmi: skonštruovaním netradičných prístrojov, rozvojom zvláštnych psychických schopností a budovaním veľkolepých stavieb. Niektoré výtvory sa stali skutočnými záhadami a presne o tom je jedinečná kniha Záhadné odkazy ľudstva

Vo voľnom pokračovaní knihy Tajomné stopy ľudstva vám odhalí ďalšie záhady a neobjasnené odkazy, ktoré v nás už stovky, ba tisíce rokov prebúdzajú zvedavosť. Vyše 170 strán na veľkom formáte, zaujímavé fakty a množstvo fotografií, nákresov a ilustrácií.
 
Záhady architektúry a techniky.
Záhady mysle.
Mýtické mapy a tajuplné miesta.
Záhadné príbehy a zmiznutia, či katastrofy.

To je len pár kapitol, ktoré ponúka táto kniha

 
Napríklad v kapitole Záhadné príbehy sa dozviete o tajomnom pôvode slobodomurárstva, tajomnom úsmeve Mony Lisy, skutočnom prístave Noemovej archy, či o Anastáziinom zmiznutí. 
Kapitola Tajuplné miesta vás zavedie na križovatku kultúr Jonaguni, do Údolia siedmich svetiel, do mesta pod hladinou jazera Titicaca alebo do Bermudského trojuholníka. 
Mimoriadne zaujímavá je časť Neistá veda. Každý deň sa presviedčame, že príroda uchováva tajomstvá, ktoré vedci dodnes nedokázali odhaliť. Ako mohol zmiznúť celý britský pluk počas prvej svetovej vojny? Čo sa stalo s posádkou lode Mary Celeste?
 
Kapitola Záhady vedy vám napríklad odhalí pozadie katastrof (Fukušima, vulkán Krakatoa, potopa sveta) a odpovie na otázky, o ktorých ste už premýšľali: Váži duša 21 gramov? Je placebo efekt len sugesciou, ktorá lieči? A ako vyzerajú stretnutia tretieho druhu?
 
Kniha Záhadné odkazy ľudstva je pre všetkých, ktorí milujú tajomstvá, nezodpovedané otázky a chcú sa dozvedieť viac o minulosti, ktorá nás dnes ovplyvňuje.