Najnebezpečnejšie cyklotrasy na svete

Ak máte radi cyklistiku a  už vás omrzeli stále tie isté trasy dookola, máme pre vás niečo špeciálne! Ak sa nebojíte dobrodružstva a  milujete adrenalín, vyberte sa na výlet a  vyskúšajte niektorú z  najnebezpečnejších cyklotrás na svete. Pripravili sme si pre vás päť z  nich, ktoré skutočne stoja za to.

Yungas Road, Bolívia

Yungas Road alebo tiež známa ako Death Road je 64km dlhý kopcovitý úsek úzkej prašnej cesty, ktorá sa nachádza v  blízkosti hlavného mesta La Paz. Kedysi bola táto cesta frekventovanou obchodnou trasou pre kamióny, ktoré prepravovali tovar z  mesta. Táto cesta sa môže pochváliť strmými skalami, vodopádmi, zosuvmi pôdy, kamennými lavínami či nepredvídateľným počasím. Okrem toho nemá žiadne ochranné zábradlie a  je široká len 4m. Aj napriek tomu, že na tejto trase od roku 1998 zahynulo už 18 cyklistov, táto cesta je pre turistov stále dobrodružným lákadlom.
Yungas Road, Bolívia
 
Yungas Road, Bolívia
Zdroj obrázka: http://xtremecanadian.com/yungas-road-the-most-dangerous-journey-on-earth/

Strada Delle 52 Gallerie, Taliansko

Strada Delle 52 Gallerie (Cesta s  52 galériami) je stará cesta z  prvej svetovej vojny nachádzajúca sa vysoko v  horách Pasubio v  okrese Vicenza v  Taliansku. 52 galérií predstavujú horské tunely, ktoré účinne chránili vojakov pred nepriateľskou paľbou a  lavínami. Táto cesta, ktorá bola postavená v  roku 1917, je jednou z  najkrajších, no zároveň najnebezpečnejších na svete. Pre jazdu bicyklom tam nájdete 6km úsek, ktorého polovica pozostáva z  temných podzemných tunelov. Zvyšok tvoria vysoké útesy a  hlboké výmole.
Zdroj obrázka: https://www.youtube.com/watch?v=VLosP1bDGCc

Cliffs Of Moher, Írsko

Týčiaci sa útes Cliffs of Moher sa nachádza na atlantickom pobreží Írska v  kraji Claire. Úzke turistické cesty sa vinú pozdĺž okraja až do dĺžky 8km. Útesy sú pre turistov najobľúbenejšou írskou atrakciou a  každoročne k  sebe lákajú milióny návštevníkov. Zopár statočných duší sa však so svojimi bicyklami vyberie aj na nebezpečné trasy. Niektoré útesy sú totiž naozaj veľmi úzke a  silný vietor môže spôsobiť pád na skaly či do rozvírených vĺn. 
Cliffs Of Moher
 
Cliffs Of Moher
Zdroj obrázka: http://www.irishcentral.com/culture/travel/Cliffs-of-Moher-voted-best-cliff-view-in-the-world-PHOTOS.html

Portal Trail Moab, USA

Portal Trail Moab nachádzajúci sa v  Utahu je jednou z  najsmrteľnejších cyklotrás v  USA. Po niekoľkých úžasne rovných a  hladkých skalných cestách vás Portal Trail zavedie na niektoré veľmi strmé útesy. Vzhľadom k  úmrtiu niektorých cyklistov sa na tejto trase nachádzajú varovné značky, ktoré vám hovoria, kedy by ste z  bicykla mali radšej vystúpiť a  ísť pešo. Čo je však na tejto trase najkrajšie, sú úžasné a  veľkolepé výhľady.
Portal Trail Moab
 
Zdroj obrázka: http://www.allmoab.com/trails/portal_trail.php

Comfortably Numb Whistler, Kanada

Táto kanadská cesta je veľmi technickou cyklotrasou nachádzajúcou sa v  Britskej Kolumbii. Je plná prudkých zjazdov, úzkych stromov, serpentín a  vyvýšených plošín so zákrutami. Je dlhá približne 27km a  povolená je jazda v  oboch smeroch. Trasa zahŕňa aj úzke drevené mostíky vedúce ponad rýchlo tečúce rieky. Na tejto ceste zažijete veľa zábavy, ale vhodná je iba pre pokročilých jazdcov.
Comfortably Numb Whistler
Zdroj obrázka: http://www.leelau.net/2007/norcoloam/
 
Ak poznáte iné zaujímavé cyklotrasy, odporučte ich do Komentárov :)