Dobrodruh.sk team na rallye Bamako

Rally Budapest - Bamako 2013 sa pokúsi náš dobrodruh.sk team absolvovať v kategórií „ Touring„. Nie je o nič jednoduchšia ako kategória „Závodná „ s rozdielom, že viac času ostáva na spoznávanie krajín, ľudí, kultúr... 

Závod Budapest – Bamako odštartuje v januári 2013 do svojho ôsmeho ročníka! V predchádzajúcich rokoch si vybudoval povesť náročnej diaľkovej rallye.

Aj napriek tomu, že je organizovaní na profesionálnej úrovni, môžu sa ho zúčastniť (a tiež sa aj zúčastňujú!) amatérske aj poloprofesionálne tými z celého sveta. Vďaka svojej dostupnosti danej relatívne nízkym štartovným a nenáročnosťou technických predpisov je na štarte vždy okolo 200 posádok v závodnej a turistickej kategórii.

Osem krajín

Zatiaľ čo sa cez Európu ide po väčšine v drsných zimných podmienkach v  maratónskej trojdennej etape, po prekonaní Gibraltáru čaká na účastníkov viac ako 5000 km zákernými kamennými a pieskovými cestami Afriky. Maroko vystrieda drsná Západní Sahara, Mauretánia, Senegal a na záver exotická Guinea Bissau, kde závod na konci januára končí! Účastníkom nedáva organizátor nič zadarmo a je už tradíciou, že bitka o priečky v prvej desiatke je na ostrie noža. Sebemenšia chyba v navigácii či technické problémy sú trestané prepadom dolu štartovým polom. Závod sa svojou náročnosťou radí medzi tie najťažšie na svete a to ako svojou traťou, tak nárokmi kladenými na techniku a posádky.

Náš „ www.dobrodruh.sk  Team „ v zložení:

dobrodruh_bmakJozef Terem, Miroslav Vlček, Stanislav Ležovič a František Bogdanyi sa pokúsi tento rok túto rallye prejsť v kategórií „Touring„. Nie je o nič jednoduchšia ako kategória „Závodná „ len s tým rozdielom, že nemusíme plniť určité navigačné otázky, nemusíme presne na čas byť na kontrolných bodoch. Tým pádom nám viac času ostáva na spoznávanie krajín, ľudí, kultúr... A o to nán práve ide. Celkovo navštívime 8 štátov – 2 kontinenty. Slovensko, Maďarsko, Rakúsko, Taliansko, Maroko, Senegal, Mauretánia, Guinea Bisau. Počet kilometrov cca.8500 + spiatočná cesta cca. 7500km = 16.000km

Podporiť nás môžete na facebooku:

http://www.facebook.com/pages/Dobrodruhsk-team-Budapest-Bamako-rally/332227756836059?ref=hl