Appky pre cestovateľov a dobrodruhov? Tieto stoja za povšimnutie!

My vieme. Cestovanie a dobrodružstvá sú aj o tom, aby ste unikli pred nástrahami modernej doby. Mobily, tablety, počítače… čím je všetko toto od vás ďalej, tým lepší zážitok. Ibaže sú situácie, kedy by ste na pár minút prežili smart zariadenie a aj aplikáciu. Najmä ak vám má ušetriť čas alebo peniaze. Vybrali sme zopár aplikácií, ktoré by mohli byť nápomocné.
Všetky sú zadarmo, no môžete sa stretnúť so spoplatnením za doplnenie informácií. 

RoadTrippers (iOS, Android)

Jack Kerouac by na svojich moto potulkách Amerikou túto aplikáciu istotne ocenil. Je totiž určená práve ľuďom, ktorí sa vydajú na dobrodružstvo autom. Ešte doma na domovskej stránke aplikácie nastavíte váš trip a aplikácia automaticky vyhľadá všetko zaujímave v okolí vašej cesty. Ubytovanie, outdoor aktivity, čerpacie stanice, nočný život, nákupy, takmer všetko. Treba si nastaviť tiež vzdialenosť akú ste ochotní zísť z cesty. Takto naplánovaný trip potom odošlete do aplikácie na smart zariadení. Pozor samotná aplikácie nie je GPS a všetko si musíte plánovať vopred. Itinerár sa dá vyexportovať tiež do google maps alebo waze. Prekvapivo je záujmovými bodmi slušne pokrytá aj Európa.

Hopper (iOS, Android)

Ak necestuje výhradne podľa akcií na letenky, aplikácia Hooper vám vie ušetriť pomerne slušné peniaze. Zadáte si odletové a príletové letiská, aplikácia pozná aj Bratislavu a Košice, vyberiete dátum a dostanete celkom slušný výklad toho kedy, od koho a či vôbec v danom období striehnuť na letenky. Úlohou aplikácie však nie je ponúknuť vám najlacnejšiu možnosť, ale predpovedať vývoj cien leteniek. Viaceré stránky uvádzajú úspešnosť predpovedí až 95 percent. Páči sa nám, že aplikácia vie ponúknuť najbližšie odletové letisko, z kade budú letenky ešte lacnejšie a tiež to, že vás pochváli, keď si vyberiete dobré obdobie na lacné lety, prípadne destináciu. Low cost spoločnosti aplikácia nezahŕňa a je naozaj vhodná na výber leteniek na tripy, pri ktorých je prvoradá cieľová destinácia. Appka bola vybratá do Apple Best 2015.  

TripScope (iOS, Android)

Táto aplikácia je skôr pre lenivejších cestovateľov s väčším budgetom alebo pre tých, ktorí nemajú dostatok skúseností. Myšlienka TripScope je totiž postavená na tom, že doma vyplníte krátky dotazník o vašom tripe a zašlete ho agentom aplikácie. Tí vám zorganizujú od a po z celý výlet. Nájdu najlacnejší spôsob dopravy, najlacnejšie ubytovanie a spravia program. Najlacnejšie však nie je nutnou podmienkou, záleží od vášho rozpočtu. Itinerár aj so všetkým potrebným dostanete do aplikácie v inteligentnom zariadení. Najväčšou vychytávkou aplikácie je, že vám agenti dokážu vylepšiť itinerár aj počas tripu. Cena jedného plánovania je 25 dolárov.
 

TripSee (iOS, Android)

Ak chcete cestovať, no máte doslova hrôzu z plánovania itineráru, TripSee je vaša záchrana. Stačí zadať cieľovú destináciu a časové rozpätie tripu a máte takmer vystarané. Aplikácia totiž nájde všetko zaujímavé čo by ste mohli navštíviť. Vy si následne vyberiete to, čo vás najviac zaujíma. Z vášho výberu aplikácia spraví veľmi podrobný itinerár. Keď v TripSee zadáte potvrdenie letu a miesta ubytovania, aplikácia vám vychrlí neuveriteľné množstvo informácií od času presunov, cez ceny až po potrebné telefónne čísla. Budete tak mať dokonalý prehľad o tom, čo vás každú minútu čaká. 

Triposo (iOS, Android)

Používate bedekre? Občas sa zídu, no vedia byť poriadne otravné. Tento problém rieši Triposo. Nešlo by o nič extrémne prevratné keby aplikácia neponúkala viac ako 45 000 destinácií. Nechýba predpoveď počasia, aktuálny menný kurz, mapa a dokonca aj slovník najčastejšie používaných výrazov. Čo nás prekvapilo je, že bedekre si vo výraznej miere môžete sťahovať zadarmo. Avšak je tu aj Pro Account, ktorý stojí približne 6 €. Najprv však aplikáciu poriadne preskúmajte nakoľko v bezplatnej verzií si informácie v stovkách megabajtov sťahujete do inteligentného zariadenia naozaj zadarmo.

Glympse (iOS, Android)

Máte vo zvyku meškať, prípadne je váš orientačný zmysel… povedzme pripomínajúci výkonnosť po pár panákoch tvrdého? Glympse je potom aplikácia práve pre vás. Aplikáciu potrebuje celá vaša cestovateľská skupina, prípadne aspoň jeden z parťákov. V aplikácií sa spárujete a budete mať presný prehľad o tom, kde sa kto nachádza. Známe - okej kľud, povedz mi čo vidíš - tak môžete nechať odložené v šuplíku. 
Aká je vaša najobľúbenejšia cestovateľská aplikácia? Podeľte sa v komentároch.