Trip do Albánska, 28 (29).8 - 7.9.2014

Obrázok užívateľa
Anonymný (bez overenia)

Ahoj,
s priateľkou hľadáme niekoho, kto by v tomto termíne mal chuť podniknúť s nami trip do Albánska. Boli sme tam už pred dvoma rokmi počas 40 dňového stopu do Turecka a je to tá najúžasnejšia a jedna z najkrajších krajín v európe (nádherné pláže a hory, skoro žiadni turisti) - preto by sme sa tam chceli ešte raz vrátiť. Nakoľko však už obaja pracujeme, čas je pre nás vzácnejši a preto by sme ho radšej strávili viac v albánsku ako na ceste. Krajina je podľa nášho názoru bezpečná - keď sme ju prestopovali bez najmenších problémov, neveríme, že bude problém ju prejsť na vlastnom aute a vo väčšom počte.

Čo hľadáme:
- dvojicu (ideálne trojicu) s vlastným autom a 2-ma voľnými miestami a rovnako veľkou chuťou pochodiť nádherné albánske pláže (radi by sme skúsili aj hory, ale auto by nás po túre nemuselo počkať :)),
- pasy nevyhnutnosť
- bezkonfliktné, zodpovedné, priateľské povahy, ideálne s nejakými cestovateľskými skúsenosťami tohto charakteru (chcema aby ste vedeli, do čoho by ste išli a že sa po 3 dňoch nerozhodnete, že spanie na pláži mimo hotelov nie je pre vás)
- voľný čas/dovolenka v danom období = vyraziť najneskôr 29.8 a vrátiť sa najskôr 6.9, no najneskôr 7.9

Čo ponúkame/kto sme:
- pohodoví, 24 roční dobrodruhovia (aktuálne žijeme v BA)
- nezávislí, nenároční, bezproblémoví, jazykovo zdatní = anglina, nemčina a franina na vynikajúcej úrovni (na balkáne vie takmer každý druhí človek po nemecky :))
- pred 2 rokmi sme prestopovali všetky krajny na balkáne (okrem kosova)
- máme všetko potrebné na prežitie mimo civilizácie (stan, spacáky, varič, bomby a pod)
- máme pasy
- vieme sa zbaliť maximálne kompresne = do jedného 50l vaku nie je problém

Naša predstava:
- vyraziť čo najskôr a čo najkratšou/najvýhodnejšou trasou (nie je problém sa striedať pri šoférovaní, aj keď nakoľko nemám bohaté skúsenosti, som skôr opatrnejší šofér)
- pochodiť čo najviac z pobrežia albánska (max. 1 deň na 1 mieste)
- prespávanie ideálne mimo obývaných oblastí => stany, prípadne auto
- rozdelenie si dopravných nákladov je samozrejmosťou (podľa našich prepočtov by to malo byť cca medzi 250 - 350€ za celé auto)
- ideálne si zobrať základné potraviny na celý trip, aby sme sa prípadne nemuseli zdržiavať nákupmi a hľadaním obchodov a mohli sa venovať príjemenjším činnostiam (samozrejme, čo-to cestou dokúpiť, ochutnať je ok :), ale nezabíjať tým čas :))

Samozrejme, väčšina vecí je na vzájomnej diskusii - vieme sa v mnohom prispôsobiť, alebo zmeniť plán cesty (no nie cieľovú krajinu), ak dáte lepšiu alternatívu :).

Ak vás daný nápad tiež nadchol, neváhajte nás kontaktovať na:
[email protected]
0949 863 396
Tešíme sa na Vás :).

Čo ponúkame/kto sme: - pohodoví, 24 roční dobrodruhovia (aktuálne žijeme v BA) - nezávislí, nenároční, bezproblémoví, jazykovo zdatní = anglina, nemčina a franina na vynikajúcej úrovni (na balkáne vie takmer každý druhí človek po nemecky :)) - pred 2 rokmi sme prestopovali všetky krajny na balkáne (okrem kosova) - máme všetko potrebné na prežitie mimo civilizácie (stan, spacáky, varič, bomby a pod) - máme pasy - vieme sa zbaliť maximálne kompresne = do jedného 50l vaku nie je problém

Ahojte,na 27.8.plánujem jednu z dvoch ciest autom;1.okružná cesta-Grécke letoviská,nazrieť do Atén,pokračovať do Albánska-krásna príroda-letovisko-,,Vlore,, alebo;2.Francuzska riviera-Azurové pobrežie-Monako-Cannes-Saint Tropez, pridaj sa.

Ahoj, vďaka za ponuku, ale FR nás až tak veľmi neláka nakoľko sme tam pred rokom už boli, tento rok by sme chceli vidieť hlavne albánsko - prejsť ho po východnom pobreži. Mám pocit, že ty by si radšej videl viac z Grécka, čo nás vzhľadom na obmedzený čas a vyššiu dostupnosť Grécka (busmi, letecky) až tak neláka. Ešte raz vďaka za ponuku, držíme palce s nájdením parťákov ;)

Si dobrodruh? Daj to o sebe vedieť!

Podeľ sa s novou témou s Dobrodruhmi