Cestovateľský festival Cestou necestou

Po úspešnom štarte festivalu Cestou necestou v roku 2013, sa v marci tohto roku opäť odštartuje maratón nezabudnuteľných cestovateľských zážitkov mnohých slovenských cestovateľov. Festival, ktorý má ambíciu inšpirovať ľudí cestovať na všetky svetové strany a spoznávať nepoznané, bude prebiehať v troch mestách: v Bratislave, Trnave a Trenčíne.
 

Počas festivalu bude možné absolvovať veľké množstvo prezentácií zameraných hlavne na cestovanie, prácu a dobrovoľníctvo v zahraničí. Okrem prezentácii bude v každom meste, kde sa festival odohráva, aj tombola s hodnotnými cenami a v Trnave sa zabavíme aj na afterparty.

Festival je s veľkou vášňou a energiou pripravovaní pre všetkých, ktorí cestujú a majú chuť sa dozvedieť o nových destináciách, či pripomenúť si svoje vlastné zážitky cez príbehy iných. Zároveň je festival venovaný obecenstvu, ktoré zatiaľ bohaté skúsenosti s cestovaním nemá, ale zaujíma sa o cestovateľský život a jeho jednotlivých predstaviteľov. Ako hovorí zakladateľ festivalu a známy slovenský cestovateľ Michal Knitl: “Náš festival je pre všetkých ktorý radi cestujú, či už tých, ktorí strávili tisícky kilometrov na cestách, alebo tých, ktorí zatiaľ cestujú len prstom na mape.”
 
 
Je veľmi ťažké vyzdvihnúť hlavné hviezdy festivalu, pretože v cestovateľskom prostredí je to veľmi individuálna záležitosť hodnotená od spôsobu, rozpočtu a záujmov jednotlivých cestovateľov. “Snažili sme sa zložiť program zo zvučných cestovateľských mien, ako aj z cestovateľov, ktorí nie sú verejnosti tak známi, ale majú potenciál inšpirovať iných” povedal Knitl. Medzi najvychytenejšie body programu bude napríklad patriť prezentácia Mareka Slobodníka o prechode Južnej Ameriky na Jawe, premietnutie filmu Vlčie hory a diskusia s tvorcami (Erik Baláž a Karol Kaliský), či prezentácia o netradičnom festivale Burning man s Michalom Pastierom.
 
 
 
Festival Cestou necestou odštartuje 1.marca 2014 v Art klube v Trnave a 8.marca 2014 sa uskutoční v Klube Lúč v Trenčíne. Na záver festival vyvrcholí v Bratislave, kde bude trvať celý týždeň, od 14. do 20. marca 2014 a prezentácie budú prebiehať počas pracovných dní v študentskom klube Elam, klube Batelier, v klube Hlava 22, kaviarni Kafé Scherz a festival začne cez víkend v DK Ružinov.
 
 
 
Viac o festivale a jeho programe je uvedené na stránke festivalu www.cestounecestou.sk alebo na Facebooku www.facebook.com/festivalcestounecestou.