Cyklotúra v Nízkych Tatrách

Po dlhej dobe konečne dorazilo aj na Slovensko dobré počasie a dalo sa  podnikať. Už dlhšie sme mali v pláne absolvovať trasu na sedlo Priehyba (1190 m) v hrebeni Nízkych Tatier.

Z logistických a poznávacích dôvodov sme to spojili s prejazdom hrebeňa okolo útulne Ramža (1260 m). Vznikol s toho prekrásný cyklistický deň s prevýšením 1300 metrov a dľžkou trasy 80 km.

Štartovali sme z Kráľovej Lehoty odkiaľ sme cez Malužinú, Malužinskú a Chorupianskú dolinu po 17 km  dorazili na Ramžu. Cesta bola v dobrom stave okrem posledného úseku kde  občas došlo aj na tlačenie. Našťastie toho nebolo veľa. Po občerstvení  pri útulni nás čakal 10 km dlhý zjazd do Bacúcha. Ten viedol po lesnej  ceste, ktorá nedosahovala kvalitu tej po ktorej sme šli hore a boli sme  radi, že sme zvolili takýto smer a nie opačný.

Terén bol po nočnom daždi  ešte trochu mokrý, tak sme okúsili aj ako chutí nízkotatranské blato.  To sme v Bacúchu zo seba zmyli v príjemnom Penzióne Starý Mlyn.  Tam sme si dali výbornú polievku a nejaké to pivko a šlo sa ďalej. Úsek  z Bacúcha do Heľpy nie je dlhý a vedie po málo frekventovanej ceste.

Silné slnko nám dalo zabrať a tak sme museli doplníť nejaké tie kofolové  tekutiny v bufete na konci dediny. Desať kilometrov dlhý výšlap  nádhernou prírodou so zastávkou pri osviežujúcom železitom prameni v  polovici cesty nás doviedol až do druhého sedla našej cyklotúry.  Zjazd z Priehyby predčil všetky naše očakávania. Super kvalitná  asfaltka po akej by zatúžila nejedná slovenská obec, nám umožnila  vytočiť maximálku 60km/h a doviedla nás cez malú osadu Čierny Váh naspäť  k nášmu autu. Kedže to bola jedna z prvých cyklotúr tohto roku,  poniektorých kadečo bolelo :-))), ale na to sa zabudne veľmi rýchlo, a  ostanú len pekné spomienky. Skúste a uvidíte!

Ak si chcete pozrieť super video z cykloexpedície po Rumunsku, kliknite sem - Rumunsko na bicykli

www.tatraclimb.sk