Na motorke po šiestich kontinentoch. 3 roky, 235 000 km, 135 krajín

Motorkárska legenda. Šialenec. Neskrotný rebel a ešte oveľa viac. Diabol, ktorý na motorke obišiel svet. Milovník. Cestovateľ. Hrdina televízneho seriálu Po jednej stope. Muž bez predsudkov so srdcom na pravom mieste. To je Igor Brezovar.

Toto je prvá časť Igorovho osobitého rozprávania o tom, ako na motorke obišiel svet. V sedle motorky najazdil pol milióna kilometrov, navštívil šesť kontinentov. A tým si splnil svoj detský sen.

Veľká jazda začína už v jeho šestnástich rokoch

Keď sa ako bezstarostný chlapec vydáva na prvú prázdninovú cestu po Európe. Ako milovník života, motocyklov a žien počas nasledujúcich rokov opúšťa hranice Európy a vydáva sa do nového, neznámeho sveta. Stretáva sa s ázijskou pohostinnosťou, moslimským svetom, úplne odlišnými zvykmi a kultúrami. V Afrike pocítia na vlastnej koži ústretovosť a bezprostrednú radosť zo života, ale aj šialenosť tamojšej byrokracie, chudobu a zmar. A v Austrálii? Prekrásne metropoly, národné parky s obrovskými vodopádmi, voľne žijúcimi koalami, klokany, vtákopysky a ešte oveľa viac.

Diskutuje s každým, kto chce hovoriť

Namiesto opisov toho, čo videl, sa zameriava na to, čo počul, s kým sa stretol. Diskutuje s každým, kto chce hovoriť, hoci vyznáva inú vieru a náboženstvo, má odlišnú farbu pleti alebo politické názory, ktoré sa nezlučujú s jeho vlastnými. Dospieva a spoznáva nielen svet, ale aj seba samého.

Jeho príbeh stiera predsudky a pomáha odbúrať náš strach z neznámeho.

Na cestách sa ocitá vo vilách milionárov aj v slumoch medzi krysami. Vidí a na vlastnej koži pociťuje bohatstvo i úplnú chudobu. Stretáva lásku aj nenávisť, dobro aj zlo. To všetko ho formuje, mení jeho hodnoty a ukazuje ďalší smer.

Igor Brezovar. Velká jízda začíná

Nenechajte sa zmiasť, veľká jazda nie je len o prehĺtaní kilometrov, je to cesta životom, ktorý prináša veselé aj horké chvíle. Budete sa smiať, klopať si na čelo, pri prezeraní fotografií sa možno pristihnete, že ticho závidíte, alebo sa pri čítaní naozaj naštvete.

Jedno je ale isté – nudiť sa s Igorom rozhodne nebudete!

Igor Brezovar (* 1973) sa narodil v malebnej dedine Žužemberk v Slovinsku. V 16 rokoch sa s celou rodinou odsťahoval do vtedajšieho Československa. Za to, že bude musieť opustiť kamarátov, mu jeho otec sľúbil novú stodvadsaťpäťku. A tým to všetko začalo. Od krátkych prechádzok Prahou po vyučovanie cez návštevy susedných štátov až po cestu okolo sveta.