Stopovačka, stanovačka a turistika v Nórsku

VIDEO: Tento výlet sa nám podaril aj vďaka Dobrodruh.sk a jeho cestovateľskej zoznamke :) Plán bol prespávať v  stane, cestovať stopom a  turistika podľa toho, koľko budeme mať času. Tento plán vyšiel na jednotku a  to hlavne vďaka super ľuďom, ktorých sme postretávali na ceste. 
 
Našu cestu sme začali v  meste Bergen, ďalej ceste sme sa zastavili pri vodopáde STEINSDALSFOSSEN, šli sa pozrieť ku ľadovcu BUER, stáli sme na trollovom jazyku TROLLTUNGA, zažili ten balvan medzi skalnými stenami KJERAGBOLTEN, vyšliapali na vysoký útes PREIKESTOLEN pri peknom fjorde a videli 3 gigantické zapichnuté meče pri pamätníku Sverd i fjell pri meste Stavanger. Zažili sme krásne slnečné i tradičné upršané Nórske počasie. Z  vlastnej skúsenosti vieme že pivo v  supermarkete si nekúpiš po ôsmej, v nedeľu, a v deň volieb :)   
norsko
Stopovalo sa úplne perfektne, šoféri zastavovali napríklad aj na kruhovom objazde, v  tunely, alebo aj par sekúnd po vytiahnutí palca. Väčšinou to boli všetko domáci ale aj partia troch chalanov Dán, Poliak a Brazílčan. Taktiež sme na túrach stretli aj viacerých Slovákov. 
norsko
 
norsko
 
norsko