Masáže, majte radi svoje telo!

Vraví sa, že  len človek, ktorý má rád sám seba, dokáže mať rád aj iných. Dušu nechajme teraz bokom, to je oblasť pre iných odborníkov, my prinášame tento apel: Majte radi svoje telo!

Starajte sa oň, buďte mu vďační, rozmaznávajte ho! Nehanbite sa zaň, aj keď máte momentálne o nejaké to kilo viac. Majte svoje telo radi také aké je, potom aj ono bude mať rado vás, a nebude vám robiť problémy :) Že nemáte čas? Zverte sa do rúk odborníčky. Jednou z  najjednoduchších ciest k fyzickej i psychickej pohode je totiž – MASÁŽ. Hnetenie kože i svalov a profesionálne cielený tlak na akupresúrne body spôsobuje v tele hotové divy. Pomáha posilňovať imunitný systém, zmierňuje bolesti, urýchľuje liečebné procesy a blahodárne pôsobí na duševnú rovnováhu i celkové uvoľnenie.  

Zdôverte sa masérke s niekoľkoročnou skúsenosťou

Je dôležité, aby masérka vedela, aké operácie máte za sebou, aké chronické choroby  ste prekonali, aké príznaky sa u vás objavujú. Podľa toho vyberie druh masáže a zameria sa na konkrétne akupresúrne body. Najviac ľudí sa sťažuje na boľavý chrbát.  Sedavé zamestnanie, namáhavá jednotvárna práca, stuhnutá šija z duševného napätia, depresie, stresu – to všetko sa môže prejaviť pri nerovnováhe v ľudskom organizme. premieta do bolesti chrbta.  Chronická bolesť často neustúpi  ani počas dovolenky a človek sa vráti domov rovnako unavený, ako na ňu šiel.  Taký oddych nemá žiaden zmysel. Pomôcť môže klasická masáž. Zbaví telo nervozity, kŕčov či vyčerpania z práce, povzbudí  unavený krvný obeh, pomôže vylúčit naakumulované toxické látky a uvoľní napätie v stuhnutých svaloch. Pobyt pri mori alebo na výlete bude potom oveľa príjemnejší. 

Po fyzicky aktívnej dovolenke alebo náročnom športovom výkone naopak musí masérka zvoliť inú, utlmujúcu techniku. Tu je na mieste klasická relaxačná masáž. Zmierni únavu a bolesť svalov a pomôže urýchliť ich regeneráciu. Tí, ktorí uprednostňujú leňošenie a  vylihovanie mali by svojmu telu z  času na čas dopriať lymfodrenážnu masáž. Nedostatok pohybu totiž spomaľuje  cirkuláciu lymfy v tele, dochádza k hromadeniu toxínov a nadbytočných tekutín  a to môže vyvolať rad závažných ochorení.  Lymfatický cievny systém totiž  nemá svoje ,,srdce“, nemá pumpu, ktorá by tekutinu –lymfu posúvala na miesta, kde sa spracúva a čistí. Kto sa málo pohybuje, tomu sa lymfa   začne hromadiť v lymfatických uzlinách a môže začať šarapatiť. Lymfodrenážna masáž spriechodňuje povrchové lymfatické cievy a pomáha tak  týmto problémom predchádzať.

Dobrá masérka pozná ľudské telo

Vie aj to, kde sa na tele nachádzajú akupresúrne body a aký efekt sa dosiahne ich stimuláciou. Na tomto princípe funguje napríklad reflexná masáž chodidiel. Každý orgán, každá časť nášho tela má na ploche chodidla, ale aj na priehlavku a okolo členkov svoju zónu, takzvaný akupresúrny bod. Ak má príslušný orgán problém, čiže nefunguje tak, ako by mal, pri tlaku na zodpovedajúci akupresúrny bod na chodidle človek pocíti bolesť. Toto miesto sa potom rozmasíruje a bolesť postupne ustúpi. Na podobnom princípe je založená aj reflexná masáž chrbta alebo bankovanie. V oboch prípadoch sa  posilňujú samoliečiace sily organizmu, aktivizuje a regeneruje sa celý psychofyzický systém a zvyšuje sa jeho výkonnosť.  

Masáž si môže dopriať aj úplne zdravý človek

Každý občas porebuje vypnúť, na  nič nemyslieť, odstrihnúť sa od vonkajšieho sveta. Na to je najvhodnejšia  masáž horúcimi lávovými kameňmi, ktorá neutralizuje negatívnu energiu a cekovo účinkuje protistresovo. Procesy v tele aj na duši sa treba naučiť pozorne vnímať a starať sa o ich harmonizáciu. Po turistike, športe, strese a námahe je veľmi dôležité dopriať telu regeneráciu. Preto odporúčame masáž všetkým, ktorí si potrebujú oddýchnuť od bežných starostí a aspoň chvíľku príjemne relaxovať. Radi Vám pomôžeme. Nájdete nás v Bratislave, v mestskej časti Ružinov.

Štúdio RELAX2000 http://www.masazerelax.sk/, telefón: 0907/25 29 23 adresa: Sartorisova 19,821 08 Bratislava/ Ružinov