Kniha: Slzy predaných dievčat

Toto je príbeh nabitý emóciami, ktoré vás zasiahnu na tých najcitlivejších miestach. Nevyspytateľný, prekvapujúci a miestami šokujúci. Ale predovšetkým pútavo napísaný. Autorka ho spracovala po poslednej návšteve Spojených arabských emirátov.

Jedinečná kniha Slzy predaných dievčat od Moniky Wurm ukrýva pod svojím trefným názvom oveľa viac, ako na prvý pohľad prezrádza.

Malaya je chudobná polosirota z filipínskeho mesta Manila, ktorú otec-alkoholik len krátko po znásilnení predáva obchodníkom s bielym mäsom. Malaya prestáva byť ľudskou bytosťou a preberá status tovaru…

Na strastiplnej ceste do neznámej krajiny nie je sama. V preparovanej skrýši lodného kontajnera sa za neľudských podmienok tlačí hneď niekoľko rovesníčok z jej rodného mesta Manila. Dievčatá netrpia iba neznesiteľnou horúčavou, zápachom či smädom, ale aj krutou smrťou jednej z nich.

Slzy predaných dievčať

Malaya prežije aj túto skúšku osudu. Ten si však pre ňu nachystal oveľa zložitejšiu hru v meste snov, ako ľudia Dubaj radi nazývajú. Vyškolená na profesionálnu spoločníčku s perfektným mejkapom a natrénovaným úsmevom sa po dražbe dostáva do rúk muža, ktorý jej zmení život. Práve tu sa začína skutočná zápletka a veci sa vyvinú celkom inak, ako by ste spočiatku predpokladali. Dokáže sa Malaya popasovať s novými stratami, jazvami z minulosti, ale aj neočakávanou láskou, či pozíciou druhej manželky? Je pripravená oddať sa tlejúcej vášni, ktorá ju nečakane pohltí po boku horkokrvného muža?

„Osud, ktorý čakal na svoje naplnenie, sa s Malayou zahrával až do samého konca. Ako celý nevyspytateľný príbeh, podfarbený úlomkami skutočných udalostí dopadne, sa dočítate v románe, pretože - jedinou úlohou osudu je, aby sa naplnil...“ hovorí o svojej knižke Slzy predaných dievčat mladá slovenská spisovateľka Monika Wurm.