Nepal - Everest Base Camp Trek - marec 2017

Obrázok užívateľa
Anonymný (bez overenia)

Ahojte, mal by niekto zaujem ist so mnou do Nepalu, krajiny uzastnych ludi a nadhernych kopcov? Okrem Everest Base Camp treku par dni v Kathmandu a okoli. Celkova dlzka dovolenky 2-3 tyzdne priblizne koncom marca 2017. Samozrejme vsetko na dohode :) Juraj
[email protected]

Ahoj,
moje meno je Lubos a mozno by som sa k tebe pridal do Nepalu. V Nepale som uz bol v 2014 a krajina mi uplne ucarovala a tak sa tam chcem rozhodne vratit. Bol som tam v novembri 2014 na 21 dni z roto sme isli 9 dni Nar-Pho trek a zvysok casu sme stravili v Kathmandu a Pokhare. Ty mas nejake skusenosti s Himalajami pripadne inymi horami? Skus popisat tvoju predstavu cestovania ci sa zhodneme :-) Ja mam inak 32r, ale to asi nie je podstatne, uprednostnujem low cost cestovanie.

Aj ja chcem ist

Ahojte. Ak by ste chceli nejaké informácie o Everest regióne, dajte vedieť - [email protected]. V Novembri som sa odtiaľ vrátil z independent treku. Ale netreba sa báť. Hlavne je tam veľa možností. Nie je to len o ECB a KalaPatthare, ale aj o Chuchking ri, Gokyo, 3 pass. Odporúčam aspoň 3 týždne. Ja som mal 24 dní, 3 dni v Kathmandu + 18 dní pod Everestom + 3 dni v Kathmandu (oddych a zohriatie sa). Na čo nezabudnúť sú atibiotiká - na prechľadnutie, pridušky, buff-ku (rúško) na ústa a nos.

Ahoj mam zaujem :) [email protected]

Ahoj,
mal by som záujem pridať sa. Už dva roky nad tým vážne uvažujem. Čakám na výhodnejšiu ponuku leteckých spoločností, teraz som niečo našiel (letenka Londýn - Kathmandú okolo 350 eur (spiatočná) - pri lete do KTM cca 23h sa čaká na letisku v Istanbule. To je termín cca od 11.apríla. Ináč to je nejakých 600 eur z Budapešti. Mám už aj podrobný plán treku, spolu s návštevou Chitwan Safari parku.
Ak máte záujem, môžem sa podeliť o informácie.
[email protected]

Ahojte,

ja sa tam chystam v aprili, tak ak by niekomu nevyhovoval marec, prosim kontaktovat na:
[email protected], určite sa dohodneme :)

takisto nad tým uvažujem nejaké 2 roky..v podstate plánujem, len neviem či stíham už tento rok, teda skôr či si to vybavím u manželky..viete mi povedať ako je to s letenkou z Kathmandú do Lukly ? ceny,rezervácie atd.. vdaka

Letenka KTM - Lukla stojí v apríli cca 148 dolárov (jednosmerná), Lukla - KTM 144 dolárov. S batožinou max. 10kg. Lieta tam spološnosť Tara Air. Ja by som mal v pláne si to trošku predĺžiť a neletieť do Lukly, ale busom do Jiri, odtiaľ začína trek do EBC. Je to dlhšie asi o 6 dní (do 80km), ale aspoň sa postupne aklimatizujem.. Trek by som chcel prejsť cez 3 sedlá. Naspäť potom džípom zo Saleri. Ak by zostal čas, spojil by som návštevu Nepálu s návštevou Chitwan parku..

A manželka sa nemusí báť, je to bezpečná krajina, sem-tam nejaké zemetrasenie, pády lavín, .. :) ale nie, kto tam bol, ten ti len potvrdí, že nie je sa čoho báť..

Ahojte mala by som zaujem sa pridat [email protected]

Ahoj. Ja budu odletat v polovine brezna a vracet se v polovine dubna. V planu mam Annapurna Circuit trek. Chci to jit bez nosicu. Neprida se nekdo ke me? [email protected]

Ja som pôvodne mal ísť tento trek s cestovkou, ale dali mi práve vedieť, že je málo klientov a trek jarnom termíne rušia. Nechcem sa svojich plánov len tak ľahko vzdať, tak skúšam nájsť niekoho, ku komu by som sa pridal (prípadne pridali, lebo viem ešte o jednom záujemcovi). Uvažujeme aj o ceste po vlastnej osi :)... Na jar, príp. ak to nebudem stíhať v apríli, tak potom v novembri.

Mám vážny záujem. Nie som žiaden horolezec, no som zdatný turista s viacerými skúsenosťami s trekmi nad 5000m (Európa, Afrika, J. Amerika).
Preferoval by som BC trek vo verzii (okrem BC a Kala Pataru) s Cho-La Passom, Gokyo, optimálne s výstupom aj na Gokyo-Ri. Nebránil by som sa ani náročnejšej verzii cez 3 sedlá, alebo výstup na nejakú šesťtisícovku...

Keďže som chcel ísť s cestovkou, tak nemám podrobné informácie o vybavovaní permitov, lete do Lukly, príp. najatí sprievodcu, či nosiča (robia problémy?), ubytovaní a doprave v Káthmandú, prípadnej spolupráci s nejakou miestnou cestovkou...

Ak by niekto so skúsenosťami s cestovaním do Nepálu, mal záujem o Everest BC trek a zháňal "parťáka", rád sa pridám (pridáme), ale budem tiež vďačný za každú zdielanú skúsenosť, resp. radu.

[email protected]

Ahojte,ja sa chystam do nepalu prelom marec-april priblizne 3tyzdne.Rada budem mat spolocnost,bude veselsie;) ak mate niekto vazny zaujem vymysliet spolocny plan a cestu,napiste mi na mail [email protected]

My ideme s kamosom 25 aprila, ak by dakomu vyhovovalo moste sa pridat

Ja idem 12 Maja a 26 sa vraciam spat kedy mal niekto zaujem. [email protected]

Ahojte, ak by mal niekto vazny zaujem pripojit sa na trek cez 3 Pass v oktober/november ( 23-25 dni) dajte vediet a doplanujeme spolocne postup. Je to vsak cesta solo bez nosicov a sprievodcu. Kontakt poslite emailom na [email protected].

Mám vážny záujem o Everest BC Three Passes Trek. V mojom prípade by bol možný odlet od 24.10.2017.
V Nepále som zatiaľ nebol, no o treku mám dosť informácií. Mám skúsenosti s cestovaním aj vysokohorskými trekmi do 6000 m. Pri odlete 24.10. by bol 25.10. prílet do Káthmandu, 26.10. obehanie povolení, 27.10. let do Lukly (ak počasie dovolí) a začiatok treku.
Trek plánujem na cca. 18 dňový trek (optimálne sa chodí max. 20 dní, no dá sa ísť, bez naháňania sa, aj za 15 dní) aj s výstupmi na okolité päťtisícovky. Jednoduchšie je ho ísť z východu na západ, ale v smere som flexibilný. Zvyšné dni v Kathmandu (pamiatky, vybavovanie povolenia, nákupy, oddych a rezerva). Odlet domov plánujem na 17.-20.11. Bližšie info na vyžiadanie: [email protected]

Zdravím, nie ste niekto v Nepále medzi 10.11 a 2.12 ? Ak by sme sa vyskytli na jednom mieste, zašiel by som na pivo, prípadne nejakú časť trasy by sme mohli prejsť spolu /na trase Kahtmandu - Jiri - Namche - Kala Pattar - 3 sedla/. Detaily na vyžiadanie [email protected]

Si dobrodruh? Daj to o sebe vedieť!

Podeľ sa s novou témou s Dobrodruhmi