Rady a tipy, čo si vziať so sebou na výlet k vode

Peňaženka, mobil, kľúče... Takmer pri každom opúšťaní svojej domácnosti pravdepodobne kontrolujete, či máte so sebou spomínané tri veci. Netvrdíme, že by ste ich mali pred cestou na výlet k vode nechať doma. Dáme vám však hneď niekoľko tipov aj na ďalšie dôležité veci, ktoré vám pri kúpaní jednoducho nemôžu chýbať.

1. Plavky

Ako sa hovorí, pod lampou býva najväčšia tma. A často sa stáva, že si doma zabudneme práve to najpodstatnejšie. Pri balení sa, resp. vo všetkom tom zhone, preto nezabudnite na plavky. Bez ohľadu na to, či idete len tak „na otočku“, alebo sa chystáte na viacdňovú dovolenku, odporúčame vám zabaliť si minimálne dvoje. Z hygienického aj zdravotného hľadiska by ste sa totiž mali po každom návrate z vody prezliecť do suchých plaviek.

2. Slnečné okuliare

Niektorí ich nosia výlučne ako módny doplnok, iní nedajú dopustiť na ich benefity v súvislosti s ochranou očí. Nech už patríte do ktorejkoľvek z týchto dvoch skupín, slnečné okuliare by vám pri vode určite nemali chýbať. Na trhu dnes nájdete mnoho kvalitných a zároveň cenovo dostupných modelov, ktoré disponujú polarizovanými šošovkami a kvalitnými UV filtrami. Stačí si len vybrať taký, ktorý bude najviac zodpovedať vášmu štýlu.

3. Osuška, uterák a karimatka

Vystačíte si pri vode s osuškou, do ktorej sa utriete a potom si na ňu ešte aj ľahnete? V poriadku, nie sme tu predsa od toho, aby sme vás súdili. Podľa nášho názoru je ale oveľa pohodlnejšie mať so sebou niečo, do čoho sa utriete, a taktiež niečo suché, na čom sa môžete opaľovať, resp. len tak relaxovať. Nehovoriac o tom, že je to aj oveľa hygienickejšie. Ideálnou voľbou je kombinácia karimatka + osuška/uterák, prípadne osuška + uterák.

š tip: Vezmite si so sebou jeden uterák navyše, ktorý budete používať na zakrývanie osobných vecí, tašky či batohu. Cennosti vystavené len tak na očiach by mohli lákať zlodejov.

4. Opaľovací krém/olej

Radšej si zabudnúť uterák ako opaľovací krém/olej, však? Samozrejme, v ideálnom prípade by ste mali mať so sebou oboje. Prítomnosť opaľovacieho krému alebo oleja vo vašej výbave však radšej skontrolujte dvakrát. Pobyt na slnku v primeranej miere je síce zdravý, no prílišné vystavovanie sa slnečným lúčom môže byť škodlivé. Preto by ste mali vašu pokožku patrične chrániť. Spoľahlivé prípravky na opaľovanie aj po ňom dnes kúpite prakticky kdekoľvek – od menších obchodov s rozličným tovarom cez veľké hypermarkety až po prevádzky špecializujúce sa na kozmetiku a drogériu. Nákup potrebných krémov či olejov tak môžete urobiť napríklad v dm drogerie, Lidl či lokálnej Coop Jednote. Vo všetkých 3 prípadoch určite nájdete také prípravky, aké budete potrebovať.

5. Niečo pre zábavu

Ak idete k vode ako partia alebo s rodinou, nemali by vám chýbať ani spoločenské hry, resp. niečo pre zábavu. Pravdepodobne si nebudete pri vode rozkladať niečo ako Monopoly, no perfektne poslúžia napríklad kartové hry, ktoré vám vyplnia čas „na deke“. Na zábavu vo vode si zas môžete pribaliť nafukovačku, nafukovací balón, loptičky či vodné pištole.

6. Doklady

Peňaženkou sme začali, peňaženkou aj skončíme. Nezáleží na tom, či idete len k neďalekému jazeru, alebo sa chystáte na niekoľkodňový trip k moru. Zakaždým majte so sebou všetky potrebné doklady. Keď ide o cestu do zahraničia, za nevyhnutné doklady považujeme aj cestovné poistenie. Dokonca, oplatí sa ho uzatvoriť aj v prípade dovolenky na Slovensku.

Odporúčanie na záver: Opatrnosti nikdy nie je dosť. Preto si všetky dôležité dokumenty ešte pred cestou digitalizujte. Ide o jeden z užitočných tipov, ako vždy cestovať bezpečne