Nová kniha: Ztracená místa, dávná města a jiné záhady na mapě světa

Turistický sprievodca? Sociologické štúdie? Geografická príručka? Historická esej? Filozofické zamyslenie? Výrazov, ktorými sa dá charakterizovať kniha Alastaira Bonetta je celý rad.

Spoznajte 47 neobvyklých miest po celom svete - od Leningradu na chladnom severe po Mekku v rozpálenej púšti, od vôd Bengálskeho zálivu po hory strednej Ameriky, od miest všeobecne známych až po také, ktoré pozná len pár miestnych domorodcov.

Navštívte lokality, ktoré nikdy neexistovali, hoci sú bežne k nájdeniu v mapách (Piesočný ostrov), alebo tie, kde živí koexistujú so zosnulými (Severný cintorín v Manile). Dozviete sa o miestach, okolo ktorých ľudia denne jazdia do práce, a nikdy si ich nevšimli (Dopravný ostrovček), o miestach, o ktoré nikto nestojí (Bir Tawil), aj o tých, ktoré existovali "len ako" (Arne). Autor vám priblíži mnohé ďalšie podivuhodná miesta - a verte, že až knihu dočítate do konca, budete už navždy študovať mapy inými očami.

Autor odhaľuje niekedy prekvapivé skutočnosti, ktoré zrejme nabúrajú niektoré predstavy o svete, ktoré sme mali vžité, a zároveň nás vyzve k zamysleniu nad naším vlastným "miestom" na zemi. Pretože aj moderná doba má svoje tajomstvá.

Ukážka z knihy je tu: http://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/ztracena_mista