Darček z dovolenky

Poznáte niekoho kto by sa nepotešil darčeku? Je tu čas dovoleniek a teda ideálna príležitosť ako potešiť svojich príbuzných alebo rodinu vhodným darom alebo suvenírom.

Len ťažko sa nájde ktosi, komu malá pozornosť, suvenír, malý či veľký dar, nespôsobí radosť. Možno patríte k tým, kto radšej darčeky rozdáva ako prijíma. Jeden sa poteší maličkosti, iný si naopak potrpí na honosnejšie kúsky. Výber daru pre náročného môže predstavovať dosť ťažkú úlohu. V prvom rade treba zvažovať príležitosť ku ktorej dar potrebujeme a potom sú na rade už iné kritériá. V akom vzťahu sme s obdarovávaným, poznáme jeho túžby a želania či potreby, aké sú jeho záľuby? Veľkú rolu môže zohrať tiež vek či pohlavie a v neposlednom rade aj množstvo finančných prostriedkov, ktoré chceme do daru investovať.

Výber darčekov

000037V súčasnosti, kedy máme leto v plnom prúde sa najviac do popredia dostáva téma dovolenka, s ktorou idú ruka v ruke suveníry. Čo priniesť svojim priateľom, známym, láskam, rodine, kolegom alebo aj šéfovi? K pozornostiam, ktoré vždy zožnú úspech patrí napríklad fľaša typického alkoholického nápoja, ktorý je charakteristický práve pre oblasť, v ktorej sme dovolenku strávili. Víno, považované za nápoj Bohov, je jedným z najuniverzálnejších a zároveň najoriginálnejších spôsobov ako obdarovávanú osobu potešiť. Priateľov, či kolegov potešíte rôznymi cukrovinkami, pohľadnicami, či magnetkami. Ak práve vaša finančná situácia nedovoľuje vyberať honosné dary a vybrali ste sa na last minute dovolenky za účelom ušetriť, stačí pre vašich príbuzných nazbierať aj pár mušlí, kamienkov, či piesok z rôznych typov pláží a pripraviť s ich pomocou pekné dekoratívne ozdoby darované od srdca. Kulinárov či gurmánov poteší zmes rôznych korenín, ktoré nájdeme snáď vo všetkých krajinách. Ich príchuť nám vždy pripomenie príjemnú dovolenkovú atmosféru alebo konkrétne zážitky.

Voňavka vždy poteší

Podobne ako s chuťami to funguje aj s vôňami. Žiadna žena ani muž nepohrdne novým parfumom, pri jeho výbere však postupujte opatrne a radšej si overte aké typy vône Váš objekt používa. Ak si chcete siahnuť do vrecka hlbšie, nie je nič lepšie ako sa poobzerať po šperkoch, obrazoch, či iných významných dielach. Pri premýšľaní a hľadaní darčeku hlavne myslite na to, že čokoľvek čo prinesiete je presne to, čo inému spôsobí radosť. Nech je to čokoláda, tričko, šatka, hračka, keramická šálka, krajkovaný obrúsok, fľaša alebo čokoľvek iné, ide o prejav toho, že sme venovali svoje myšlienky počas pobytu na vzdialenom mieste práve obdarovanému. Znamená to, že obdarovávaná osoba má pre nás význam a aj maličkosť je cestou ako na to poukázať.

Do odletu Vám ostáva len pár minút času a pre svojich blízkych ste nemali možnosť nič zohnať? Nezúfajte, letiská a ich duty free obchody ponúkajú pestrú škálu sortimentu. Kľúčenky, alkohol, sladké dobroty, plyšové hračky, parfumy, či praktické vymoženosti akou je elektronická cigareta. Toto všetko je dostupné a Váš čas pred odletom tak môžete efektívne využiť. Potom Vás čaká už len šťastný návrat domov a príjemné chvíľky strávené v kruhu blízkych, na ktorých ste mysleli a ktorým svojim návratom spôsobíte radosť.