Kniha Divočina

Na neuveriteľnú púť dlhú 1770 kilometrov sa vydala 26-ročná Cheryl, ktorej život sa ocitol v troskách. Opustil ju otec, potom jej zomrela vo veku iba 45 rokov mama. Rodina sa rozpadla, skúsila drogy, začala si hľadať milencov a časté nevery jej zničili manželstvo.

Vtedy si uvedomila, že musí niečo urobiť, že jej život nemôže takto pokračovať ďalej. A tak sa rozhodla prejsť vysokohorský chodník Pacific Crest Trail od Mohavskej púšte cez celú Kaliforniu a Oregon až do štátu Washington. Úplne sama, pričom o turistike nevedela absolútne nič. A tak vznikla kniha Divočina.

„Kráčať som začala v Mohavskej púšti a nemala som v úmysle zastať, kým sa nedotknem mosta nad riekou Columbia na hranici štátov Oregon a Washington s grandióznym názvom Bridge of the Gods – Most bohov. Svet zvaný Pacific Crest Trail – pacifická hrebeňovka, chodník tiahnuci sa po hrebeňoch pohorí na západnom pobreží Spojených štátov.“ „PCT je súvislý chodník prechádzajúci divočinou, ktorý sa tiahne od mexicko-kalifornskej hranice až kúsok za kanadskú hranicu po hrebeňoch deviatich pohorí – Laguny, San Jacinty, San Bernardiny, San Gabriela, Liebra, Tehachapi, Sierra Nevady, Klamathu, a Kaskádových vrchov. Vzdušnou čiarou je to vyše tisícšesťsto kilometrov, no chodník je dlhší viac ako dvojnásobne. PCT prechádza celou dĺžkou štátov Kalifornia, Oregon a Washington, národnými parkmi a divokými oblasťami, ale aj federálnymi, kmeňovými a súkromnými pozemkami; púšťami a horskými a dažďovými pralesmi, cez rieky a diaľnice."

Cheryl dúfala, že na neuveriteľnej púti si znovu poskladá svoj rozsypaný život. Netušila však, aká ťažká skúška ju čaká. Putovala pešo s batohom takým ťažkým, že jej do krvi oškrel chrbát. Prišla takmer o všetky  nechty na nohách, časť cesty prešla iba v jednej topánke…  Nevyhla sa stretnutiu so štrkáčmi či s medveďmi, prekonávala úmorné horúčavy, rekordný sneh, no vnímala aj krásu a osamelosť svojej túry. Začítajte sa do napínavého príbehu Divočina.