Stoneman Miriquidi: 160 kilometrová cyklotrasa Krušnými horami

"Dve krajiny, deväť vrcholov, 4400 metrové prevýšenie, 162 kilometrov čistých bajkových emócií s kultúrnym, historickým a prírodným podtónom Krušných hôr." Tak nejako znie podtitul cyklistickej trasy nazvanej Stoneman Miriquidi. Túto trasu navrhol Roland Stauder, známa postava MTB scény.

Po ukončení profesionálnej kariéry rozbehol projekt Stoneman, v ktorom je plánované vytvorenie 5 trás pre horské bicykle.
Profesionálny jazdec na horských bicykloch, Roland Stauder, vytvoril na základe predlohy úspešnej trasy v južnom Tirolsku v Dolomitoch, svoju vlastnú trasu vedúcu Krušnými horami "Stoneman". Milovníci jazdy na horskom bicykli si môžu užívať trasu dlhú 160 km už od mája 2014 okolo saského mestečka Oberwiesenthal, hneď pri hranici s Českom.

Celkovo bolo vytipovaných 162 km trasy

Krušnohorie, ktoré si Roland vybral kvôli jeho divokej prírode a magickej atmosfére sa tak môže pýšiť trasou, ktorá je zároveň výzvou a jedinečnou skúsenosťou pre všetkých horských cyklistov.
 
Celkovo bolo vytipovaných 162 km trasy, ktorá vedie tými najpôvabnejšími miestami Krušnohoria. Trasa ďalej vedie cez deväť krušnohorských vrcholov v Nemecku aj Česku - Bärenstein, Pöhlberg, Scheibenberg, Rabenberg, Auersberg, Blatenský vrch, Plešivec, Klínovec a Fichtelberg.

"Miriquidi", tmavý les, je mimochodom stredoveký výraz pochádzajúci zo saských mýtov a povestí, ktorý označoval prastarý hraničný les k Česku.
 
"Miriquidi" tak dnes ponúka mimo spevnenej cyklistickej trasy, výzvu pre milovníkov jazdy na horskom bicykli vo veľmi atraktívnom prostredí. Všetky cyklistické trasy a trasy pre horské bicykle sú spracované do interaktívnej mapy.