Filtračná fľaša umožňuje okamžite piť kalnú alebo znečistenú vodu

Smäd už nie je problém ani na cestách, ani v prírode. Z filtračnej fľaše na vodu Seychelle sa môžete napiť aj z kalnej vody alebo rieky a čistú pitnú vodu tak máte kedykoľvek poruke.

Človek má pre svoje zdravie denne vypiť aspoň 2,5 litra vody. V našej prírode je všade vody dostatok, no nie vždy je okamžite pitná. A to už vonkoncom nemožno povedať o vode v exotických krajinách. Vodu z horských potokov zväčša stačí len preventívne prevarením zbaviť škodlivej biologickej zložky. Problém však nastáva, keď je voda kontaminovaná aj chemickým znečistením, typicky dusičnanmi na poliach alebo priemyselným odpadom vo väčších tokoch poniže ľudských sídel. Čistá voda nie je dokonca často ani v horských oblastiach, kde je zdanlivo príroda neporušená. Často sa hneď „povyše“ nachádzajú vysokohorské pasienky a vo vode môže byť riadne „naložené“. Napríklad v krásnych rumunských horách bežná vec, na ktorú doplatilo žalúdočnými problémami už veľa turistov.

Navyše, nie všade je možné rozložiť oheň. A nie vždy nato máme čas... Dezinfekčné tablety sú skutočne iba posledným riešením v prípade núdze, nakoľko sú likvidačné pre našu črevnú mikroflóru. Tu dá za pravdu asi každý, kto pil dlhšie vodu dezinfikovanú tabletami. Po niekoľkých dňoch je žalúdok skutočne v dezolátnom stave...

O čo teda pri filtračnej fľaške na vodu Seychelle ide?

Odbornejšie povedané: Mikroporézna keramika doplnená o absorpčné vlastnosti patentovanej živice a uhlíka z kokosových vlákien, zabezpečí viac ako 400 litrov čistej vody. Povedané ľudovo: Základom všetkého je uhlíkovo-keramický filter, cez ktorý je tlakom pretláčaná znečistená voda. Výsledkom je čistá, prakticky deionizovaná ("destilovaná") voda, zbavená všetkých škodlivín ale aj prospešných látok. Preto sa na koniec filtra umiestňuje vrstva, ktorá vodu spätne obohatí o rozpustené ióny, tentoraz už bez kontaminácie. Ako zdroj vody je možné použiť ľubovoľnú nepriehľadnú kalnú vodu. POZOR: Nie morskú vodu!!

Zopár technický parametrov - Filter odstraňuje kontamináciu

Organické znečistenie -  baktérie na 99,9999 % Chemikálie - VOC (prchavé organické zlúčeniny), benzén, DDT, chloroform... Ťažké kovy - arzén, ortuť, olovo, kadmium... Estetická - kalové sedimenty, chlór, zvyšky mikroorganizmov

  • Filtrácia bola testovaná podľa amerických EPA/ANSI protokolov a spĺňa NSF 42 (estetické) a 53 (zdravotné) štandardy. Materiál je plast bez obsahu BPA.
  • Objem 900 ml. Plnenie odšraubovaním viečka.
  • Nepoužívajte s VRIACOU VODOU - môže dôjsť k poškodeniu filtra.

Plastová verzia filtračnej fľaše Seychelle

Plastová verzia filtračnej fľaše na vodu Seychelle má priesvitné telo, takže je hneď jasné, koľko vody ešte zostáva. Pije sa z nej cez výklopný sosiak alebo sa vyrába už aj s uzáverom ako na cyklistickej fľaši. Fľašu je potrebné stlačiť, aby v nej vznikol tlak, ktorý preženie vodu cez filter. Vzduch sa následne sám nasaje cez ventil. Fľaša sa však robí aj s kovovým telom, materiál: nerezová oceľ. Na praktické využitie je však vhodnejšia fľaša plastová.

Pitie je skutočne jednoduché a nie je problém opätovným stláčaním prefiltrovať vodu aj do inej nádoby alebo ešusu. V rámci pokusu v laboratórnych podmienkach vyšla rýchlosť filtrácie 0,7 litra za minútu. Životnosť filtra výrobca udáva na cca 400 litrov. Tento údaj veľmi závisí od čistoty vody a platí pre vodu silno znečistenú. Filter je samozrejme možné po odšroubovaní vypláchnuť čistou vodou a tým predĺžiť jeho životnosť. No v prípade, že je potrebné vyvinúť príliš veľký tlak, prípadne voda z fľaše ide len veľmi ťažko, nastal čas na jeho výmenu. Filtračná fľaša na vodu je tak veľkým komfortom vo svete cestovania a outdooru. Hlavne však poskytuje reálne bezpečie pri pití vody a predchádza zdravotným problémom, ktoré môžu znemožniť ďalšie pokračovanie na krátkej turistike alebo aj finančne nákladnej expedícii.

Chcete filtračnú fľašu na vodu do svojej výstroje, klik sem: