Bunda Northland Pro-Dry Mount Z/O Jacket

Poviem hneď na začiatku, že ľahkú budnu pod typovým označením Northland Pro-Dry Mount Z/O Jacket som si obľúbil už po niekoľkých minútach. Sadla mi ako uliata a navyše sa ukázala aj ako spolahlivá na cestách.

Nechcem, aby nasledujúcich niekoľko riadkov vyznelo ako PR článok a aj preto ich napíšem vlastnými slovami bez odborných fráz. Ide o reálnu skúsenosť a dojem.

Bundu Northland Pro-Dry Mount Z/O Jacket  som si na základe jej popísaných vlastností vytipoval ako vhodný doplnok na oblečenie počas našej účasti na Rallye Budapest - Bamako 2013. Trasa viedla cez krajiny západnej časti Afriky, suchou, teplou a púštnou krajinou. Navyše som potreboval časť oblečenia s množstvom vreciek na odkladanie potrebných dokladov, klúčov, telefónu, vysielačky, malého gps a podobne...

Z praktického hľadiska sa mi zdala budna s vlastnostami a strihom ako Pro - Dry Mount ako veľmi vhodná.  A tak sa aj stalo. Moje očakávania ma v ničom nesklamali. Bunda je mimoriadne ľahká z rýchloschnúceho materiálu Pro Dry, odpodzujúceho vodu aj špinu. Túto vlastnosť som síce nevyužil v prípade, žeby som zmokol, no počas cesty som ju viac ráz prepral alebo očistil, pričom doslovne za niekoľko minút som ju  mohol opäť obliecť. Keď som ju zbalil, zaberala v ruksaku minimum miesta. Nikde som sa oficiálne nedopátral údajom o jej hmotnosti, tak som ju zvážil na malej potravinovej váhe a vyšlo mi 600 gramov. Čiže pomer váha a skladnosť - veľmi dobré.

Navyše, vynikajúco sa osvedčili odopínacie rukávy. Keď bolo počas dňa skutočne horúco, dal som ich dolú a počas chladných večerov a nocí na púšti som ich opäť pripol. Výhodou sú aj vlastnosti materiálu Ripstop. Ten zaručuje pevnosť bundy a ochranu proti roztrhnutiu pri aktívnom pohybe a činnosti. Ak by  k tomu aj prišlo, trhlina by sa nemala šíriť ďalej. Našťastie, nič také sa mi nestalo a po vyše troch týždňoch prakticky každodenného používania som si budnu priniesol neporušenú domov.

Túto bundu zrejme väčšina z jej vlastníkov využije v našich zemepisných šírkach na trekking alebo lahšiu turistiku, čo samozrejme mám v umysle aj ja. No odporúčam ju aj na aktívne cestovanie po svete, osvedčila sa mi výborne. Ak by ste chceli vedieť o podobných výrobkoch viac, skúste eshop Northlandu - www.northlandshop.sk