Bunda Husky Arctida

Pamätáte si ešte deväťdesiate roky, keď zimné bundy vážili cez dve kilá a nezmestili sa ani poriadne do batohu? A napriek tomu nie vždy ideálne zahriali... Dnes už vyrobcovia outdoor výstroje napredujú mílovými krokmi a skoro každá novinka je už ten ďalší rok niečim prekonaná.

Nakoľko začala riadna zima, priblížme si jeden tip na teplú páperku. Je ním bunda HUSKY Arctida. Bunda je vyrobená z dvojvrstvového materiálu Huskytech 5000 s vodotesnosťou 5.000 g/m2/24h a priedušnosťou 5.000 g/m2/24h. Kombinácia kvalitného prachového peria a vodeodolného materiálu zaisťuje vysokú funkčnosť. Membrána je nalaminovaná na veľmi husto tkaný, ale zároveň veľmi ľahký nylon. Materiál s vysoko účinnou DWR úpravou. Vrchný materiál 100% nylon, podšívka 100% polyester, výplň 90/10 perie.

Predĺžený strih bundy, dostatok vreciek, priestranná kapucňa, celoprepínací dvojcestný YKK zips krytý légou na suché zipsy, vyvýšený golier, dvojbodové sťahovanie spodného lemu bundy, podlepené švy, či praktické odvetranie podpazuší - do sú hlavné výhody bundy Arctida.

Netvrdíme, že bunda HUSKY Arctida je Rolls Royce medzi teplými páperkami, no vzhľadom na svoju cenu /od cca. 160,-e/, funkčnosť a vlastnosti stojí celkom určite zato, aby ste jej venovali pozornosť.