Dobrodružné výlety

Poznávacie výlety, expedície do Ázie, Afriky a odľahlých končín sveta.

  • Do Mexika - výstup na Pico de Orizaba

Mexiko, ale inak ako sa do tejto krajiny bežne chodieva. Máme v pláne vyšliapať na Pico de Orizaba. S výškou 5 636 m je to najvyšší vrch Mexika a zároveň tretí najvyšší vrch Severnej Ameriky.

Okrem toho si chceme pozrieť indiánske pamiatky, podniknúť niekoľko menších výletov do krásnej prírody a spoznať miestne tradície. Nebudeme však bezhlavo cestovať po celom Mexiku s cieľom, za krátky čas vidieť všetko. Radšej si užijeme menej, no poriadne. V štýle Dobrodruh a s partiou pohodových ľudí :)

  • 2. Termín: jeseň 2019

Viac informácii: https://www.dobrodruh.sk/clanok/do-mexika-s-dobrodruhom-vystup-na-pico-de-orizaba

Vystup na pico de orizaba dobrodruh

 

  • Do Turkménska za prírodnou krásou

O Turkménsku našinec toho veľa nevie. Veľa Slovákov tu nebolo. Vďaka miestnej byrokracii sa tam veľmi ťažko dostať a hlavne cestovať po krajine. A ak aj, nanajvýš tranzitne, načo sú vyhradené tri dni. Toto všetko je svojim spôsobom dobre. Pre nás, čo máme radi dobrodružstvo, tradície a krajinu nepoznačenú západnou globalizáciou. Pripravili sme pre vás autentický, autorský výlet, ktorý by mal spĺňať ozajstné predstavy o turkménskom dobrodružstve a sprostredkovať vám reálny pohľad na krajinu a jej prírodné a historické krásy. 

Termín výletu: odlet plánujeme +- 4. alebo 5. mája
Viac informácii TU: https://www.dobrodruh.sk/clanok/do-turkmenska-s-dobrodruhom-za-prirodnou-krasou-tradiciami

Turkmensko s Dobrodruhom

 

  • Poďte do Maroka na Jebel Toubkal, do Marakéša a skúsiť sandboarding 

Chcete zažiť atmosféru a chuť orientálneho Maroka v spoločnosti ďalších nadšencov cestovania? Poďte s partiou dobrodruhov na poznávací zájazd do Maroka! Nájdete si tak parťákov aj na ďalšie cesty do sveta:) Užijeme si atmosféru orientálneho a farebného Marakéšu, spoločne vyšliapeme na Jebel Toubkal - najvyššiu horu severnej Afriky a strávime tri dni na ťavách v Sahare, pričom si vyskúšame sandboarding na piesočných dunách...

Termín: 31. máj až 7. jún
Viac informácii: https://www.dobrodruh.sk/cestopis/podte-s-nami-do-maroka-na-jebel-toubkal-saharu-do-marakesa

Maroko cestovanie

 

  • Road Trip USA & Kanada 2019

Je tu jedinečná príležitosť zažiť spoločný road trip, aký tu ešte nebol. Toto je Tvoj trip roku 2019! To si dovolím tvrdiť, pretože mnohí ponúkajú suchú, cibuľami obloženú nádielku toho istého. Pozrite sa na spoločný program, ktorým strávime 15 dní spoločne po cestách a necestách na starom severoamerickom kontinente. Dotkneme sa oceánu, oblohy, pravej divočiny a možno aj snehu, či ľadovca. Nebudeš si fotiť všetko iba z mikrobusu, ale naopak, pekne si zoberieš batoh, spacák a karimatku (kamarátku), odšlapeš si to do divočiny. A aj späť. Nebudeš sa nudiť cestou naprieč USA zo západného pobrežia do vnútrozemia. Budeš si dávať pozor na medvede, pumy, losy, škorpióny.

Termín výletu: Niekedy medzi májom a júnom podľa ceny letenky.
Viac informácii TU: https://www.dobrodruh.sk/clanok/road-trip-usa-kanada-2019-s-dobrodruhom

roadtrip kanada a usa

 

  • Kirgizsko pre Dobrodruhov

Kirgizsko je veľkým lákadlom pre milovníkov hôr. My sme pre vás pripravili výnimočný trekový výlet do kirgizských kopcov plných tradícii a nádhernej prírody. Tento výlet bude protipólom všetkých ostatných komerčných a poznávacích zájazdov do Kirgizska. Bude jedinečný a výnimočný, nakoľko ho pripravujeme v spolupráci s rodákmi z Kirgizska a s podporou kirgizsko-slovenskej asociácie. Máme pre vás pripravený ten správny pomer dobrodružstva a tradícií s jedinečným prírodným prostredím chránených oblastí. Posúďte sami! 

Termín: +- 5. až 15. júl
Viac informácii: https://www.dobrodruh.sk/clanok/kirgizsko-pre-dobrodruhov

kirgizsko dobrodruh

 

  • Indické Himaláje krížom krážom na motorkách Royal Enfield - NOVÁ TRASA

Zažite jazdu na najvyššie položených cestách a horských priesmykoch sveta, užite si krásne výhľady, obdivujte studené piesočné púšte, himalájske končiare večne pokryté snehom alebo rozľahlé a priezračné jazera. To všetko zo sedla motorky s bezpečnostným sprievodom, ktorý Vám zabezpečí servis. Cestovanie sú predovšetkým zážitky a zaručujeme, že na tento len tak nezabudnete.

Termín: leto 2019 /upresníme/
Viac informácii: https://www.dobrodruh.sk/azia/indicke-himalaje-krizom-krazom-na-motorkach-royal-enfield

India motorky

 

  • Do Mongolska za kmeňom Cátanov, pastierov sobov 

Mongolsko, exotická krajina nomádov v Centrálnej Ázii. My sme pre vás pripravili expedíciu, ktorá je protipólom bežných komerčných zájazdov do tejto krajiny. Na koňoch vyrazíme za kmeňom Cátanov, pastierov sobov, žijúcich v neprístupných horách, v tajge severného Mongolska. Ruské vojenské UAZíky nás počas cesty prevezú cez krásne údolia a v druhej polovici expedície uzrieme aj krištáľovo čisté jazero Chovsgol, mladšieho brata Bajkalu. Zažijeme tiež dobrodružnú vysokohorskú turistiku v jeho okolí.

Termín výletu: koniec augusta/september 2019 (termín ešte upresníme po vzájomnej dohode)
Viac informácii TU: https://www.dobrodruh.sk/clanok/do-mongolska-za-kmenom-catanov-pastierov-sobov

mongolsko

 

  • Do Japonska na pankáča

Poďme spoločne za zážitkami na cestovateľskú jeseň do krajiny vychádzajúceho slnka. Prejdeme sa národnými parkmi, pozrieme si úchvatné chrámy aj kláštory. Ochutnáme japonskú kuchyňu a vyskúšame tradičné japonské kúpele. Cestovať budeme v menšej skupinke, rýchlovlakmi a autobusmi po boku Japoncov, prespávať budeme v hosteloch, spoznáme krajinu cez jej obyvateľov a tradície. A to všetko pohodičkovým tempom v spoločnosti parťákov rovnakej krvnej skupiny. Tento výlet bude na pankáča. To znamená, že program budeme možno na mieste prispôsobovať podľa toho, čo nám osud postaví do cesty a čo sa nám bude chcieť :D

Termín: jeseň 2019 ( presný termín upresníme po dohode účastníkov )
Viac informácii: https://www.dobrodruh.sk/clanok/do-japonska-na-pankaca-s-dobrodruhom

japonsko

 

  • Réunion a Maurícius 

Poďte s nami na trekový výlet na ostrov Réunion s čerešničkou na torte v podobe relaxácie na Mauríciu. Turistika po vulkanických horách, návštevy izolovaných dedín, neopakovateľná príroda... To je exotický Réunion, ktorý leží ako malá bodka v Indickom oceáne východne od ostrova Madagaskar.

Termín: 16. 11. - 1. 12. 2019
Viac informácii: https://www.dobrodruh.sk/horolezectvo/podte-s-nami-trekovat-na-reunion-2014

reunion s Dobrodruhom