FJÄLLRÄVEN outdoor novinky: Ľahké, ale odolné voči ohnutiu a zlomeniu

Pre pravých outdoorových nadšencov pripravila značka Fjällräven na leto 2016 kolekcie plné ľahkosti. Švédi sa vydali svojou vlastnou cestou a spojili novú definíciu ľahkosti s tradičnými piliermi značky, akými sú sila, odolnosť, univerzálnosť a udržateľnosť. Vrcholom letnej kolekcie 2016 je kolekcia ľahkých stanov, nový rad ľahkých a udržateľných hard-shell búnd, a množstvo ľahkého a všestranne využiteľného oblečenia.

Pri vývoji jednotlivých modelov zohrali úlohu nielen čísla, ale predovšetkým spoľahlivosť bez kompromisov, poskytujúca bezstarostný outdoorový zážitok. Dôležitú rolu pri vzniku jednotlivých modelov zohrala samotná príroda, ktorá nahradila podmienky v laboratóriách. Viac o novinkách, zaujímavostiach a najdôležitejších produktoch sezóny jar/leto 2016 sa dozviete v stánku značky Fjällräven na veľtrhu Outdoor 2015 v nemeckom Friedrichshafene, v hale A5, stánok číslo 200.

Fjällräven stany – ľahkosť miesto záťaže 

Na leto 2016 vyvinula značka Fjällräven nový rad odolných a ľahkých stanov a zamerala sa predovšetkým na zlepšenie jednotlivých detailov. Najmä hmotnosť zohrala pri ich vývoji podstatnú úlohu. Vývojári ubrali na každom diele stanu pár gramov, no zároveň dokázali zachovať štandardy značky, pokiaľ ide o odolnosť, pevnosť, trvácnosť, udržateľnosť a užívateľskú prístupnosť. Modely ako robustný Keb Endurance 3, či odľahčený Abisko Shape 3 sú určené na rozmanité použitie v prírode, od menej náročných podmienok až po záťažové situácie v divočine. Švédi pri ich výrobe použili trvácne materiály vysoko odolné proti roztrhnutiu, so silikónovým poťahom a z kvalitného triple ripstop nylonu. Na dosiahnutie maximálneho spojenia medzi vysokou odolnosťou a nízkou váhou stanov použili vývojári kombináciu viacerých materiálov. Stany Fjällräven sú tiež vybavené stabilnými DAC hliníkovými tyčami, kotviacimi lankami a ďalšími sofistikovanými detailmi, ktoré premieňajú stanovačku na jedinečný pôžitok. Fjällräven sa zamerala nielen na nízku váhu stanov, ale aj ich vysokú funkčnosť a odolnosť spolu s dôrazom na udržateľnosť. 

Fjällräven Abisko Eco-Shell – „kamarát do dažďa“ v lete

Po úspešnom predstavení trojvrstvovej udržateľnej hardshellovej bundy Keb Eco-Shell, impregnovanej bez použitia fluórkarbónu v kolekcii Jeseň/Zima 2015, korunovanom aj ocenením  ISPO Awards, pokračuje Fjällräven svojou cestou vo vyvíjaní hardshellových búnd do tých najnáročnejších podmienok.. Nový model pre dámsky a pánsky šatník z rodiny Abisko stelesňuje predstavy o ľahkosti, 2,5-vrstvá, ľahko zbaliteľná bunda poskytuje milovníkom outdoorových aktivít spoľahlivú ochranu proti nepriaznivým poveternostným vplyvom aj pri vyšších teplotách, bez dopadu na životné prostredie. Je vyrobená z recyklovateľného polyesterua rovnako ako Keb Eco-Shell nohavice, bundy a iné produkty značky Fjällräven, je impregnovaná bez použitia fluórkarbónov.  Vďaka tomu je bunda ľahká, zaberá málo miesta a spoľahlivo vás udrží v suchu.

Räven batoh – viac ako len víkendové dobrodružstvo

Túžba po slobode a prírode môže byť častokrát v rozpore s každodennými povinnosťami a bežnou realitou. Vďaka batohu Räven možno skĺbiť víkendové volanie divočiny a každodenný život. Štýlový doplnok ponúka komfortný priestor na pracovný či študentský život - zmestí sa doň laptop, telefón, kľúče, dokumenty a poznámkový blok, slnečné okuliare či malá termoska na kávu a čaj. Cez víkendy sa však vďaka polstrovaným ramenným popruhom a technológii trekingového batohu Kajka rýchlo premení na spoľahlivého partnera pri potulkách prírodou. Batoh Räven je dostupný v objemových veľkostiach 20L, 28L a pre deti je k dispozícii Räven Mini. 

 
Objavte ďalšie novinky letnej kolekcie značky Fjällräven na veľtrhu Outdoor 2015 v nemeckom meste Freidrichshafen, hala A5, stánok číslo 200.