Trek v národnom parku Teide na Tenerife

V decembri sme s kamoškou vyrazili za teplom na Tenerife. Dali sme tam dva treky - jedným z nich bol trojdňový trek v Národnom parku Teide.

Zo zelenej Anagy sa presúvame do blízkosti Teide. Vyrážame z Chasny a cez štátný kemp Caldera (mimochodom - bol to len fľak v lese, na ktorý bolo nutné mať rezerváciu na konkrétny deň, vytlačené potvrdenie rezervácie a kópiu pasu :-), kde spíme jednu noc. Ráno sa vydáme okolo Montana de Limón.

Krásnymi borovicovými lesmi, ktoré strieda sopečná krajina, prídeme k El Portillo, kde sa napojíme na GR 131 a mierime smer Caňada Blanca. V noci hviezdy miznú a začína výdatne pršať, neskôr sa kvapky dažďa mení v ľadové kryštáliky a silnejúci vietor myká stanom.
V noci sa vonku čerti ženia. Vôbec sa nám nechce vyliezť von a začať baliť stan a potom šliapať v daždi. Nakoniec rovnako ale musíme von a pobalit sa, aby sme mohli pokračovať.
Postupne prejdeme Canada de las Pilas, Canada de la Panaderia a Canada del Escobonito. Canada el Monton de Trigo až na križovatku ciest. Pôvodne sme chceli ísť do Viilafloru, ale vzhľadom k mizernému počasie volíme cestu skôr kaňonom ako cez vŕšky hôr a tak putujeme cez Canada de la Mareta a Canada de la Camelita. A robíme dobre. Počasie sa postupne zlepšuje, jedna dúha strieda druhú a oranžové skaly všade okolo sú fantastické.
Nemilé prekvapenie nás čaká, keď dôjdeme k hlavnej ceste TF21. Žiadny bus do civilizácie dnes nejde. Tak skúsime stopa. Najprv neúspešne, ale časom sa jeden z vodičov zmiluje a dovezie nás dolu k oceánu. Tým skončilo naše putovanie po Tenerife.