Stopom do Gambie (na punkáčov)

Tento výletík sa uskutočnil v priebehu troch mesiacov minuleho roku(september až december-2018). Vyrážal som sám zo Slovenska cez Rakúsko,Nemecko,Švajčiarsko,Francúzsko až do Španielska,kde som dorazil do Ovieda a prešiel zo stopovania na chôdzu,kedže som chcel dať slávnu púť do Santiaga de Compostela.

Púť mi trvala nakoniec asi 15 dní a tesne pred Santiagom som stretol(v krčme) starého kamoša a súputnika Šimona  (vyrážal taktiež sám v iný termín),ktorý sa pripojil a ostatnú cestu sme absolvovali spolu...Po dokončení púte,sme sa vrátili opäť k stopovaniu,prešli celým Portugalskom naspäť do Španielska..a cez Giblartar sa preplavili trajektom(ktorý sme najskôr takmer nestihli a následne takmer nevyplával) do Maroka a začalo to pravé Africké dobrodružstvo.

Pokračovali sme ďalej na juh cez Západnú Saharu,Mauritániu,Senegal až do Gambie,v ktorej sme sa ocitli síce neplánovane,ale o to väčší zážitok to nekoniec bol. Cestovali sme tzv. na punkáčov,bez silného plánu,prespávali vačšinou v stane,občas hotel,občas couchsurf,ale pomerne často aj u pohostinných domácich...a ako to celé prebiehalo,môžete vidieť v tomto súhrnnom videjku. :)