Tatry, symfónia noci

VIDEO: Nočné timelapse video z Vysokých Tatier. Vo videu sú zachytené napr tieto lokality: Kráľova hoľa, Hincovo pleso, Mengusovské štíty, Javorový štít, obec Vernár, lúky pri Východnej, Kriváň,  Rysy, Lomnický štít, Bielovodská dolina, Slavkovský štít

 

Tatras, symphony of the night from Vladimír Šifra on Vimeo.

Keďže rád fotím nočnú krajinu a internet  je plný krátkych nočných časozberných videí, chcel som aj ja vytvoriť podobné video z našich Tatier a ukázať ľuďom náš symbol trochu inač, ako ho poznajú. Zhromažďovanie materiálu mi trvalo asi 3 roky, no nakoniec som nepoužil ani polovicu. Zvyšne zábery asi nenechám ležať na disku a skúsim ich spracovať do ďalšieho krátkeho videa. 
 
Samotné fotenie bolo technicky a fyzicky veľmi náročné. Väčšinou som chodil do hor na 2-3 dni, ovešaný 25-30 kg batohom.  Niekedy sám, no často som presvedčil aj kamarátov, ktorí mi neraz pomohli s vynaškou veci.  Nie vždy sa podarilo niečo nasnímať či už vinou počasia alebo technickým problémom, zaroseným objektívom,  zimou vybitou batériou a pod. No vždy som sa vrátil s čistou hlavou a to bolo to najkrajšie.  Sekvencia, ktorá ma vo videu par sekúnd, je vyskladaná zo stoviek fotografií, z ktorých každá sa sníma asi 10-30 s, mal som pri tom veľa času na rozmýšľanie, ale často som si aj zdriemol.