Tanzániu treba zažiť

VIDEO: Do Tanzánie sa chodí na tri veci: zdolať Kilimanjaro, vidieť zvieratá na Safari a relaxovať na plážach Zanzibaru. Skúsili sme trochu z jedného aj druhého, len slávne Kili sme nedali. Aj preto, že cena za niekoľkodňový výstup sa začína na 1500 dolároch.Táto africká krajina však ponúka omnoho viac.

V hlavnom meste Dar es Salaam nie je veľmi čo robiť, ale kuku choma, grilované kura, ktoré večer pripravujú v pouličných stánkoch, stojí za návštevu. Všetko čo sme chceli vedieť o káve sme sa dozvedeli v dedinke Materuni, neďaleko Moshi. Ako sa káva pestuje, zbiera, suší a praží. Na vidieku sa stále varí na otvorenom ohnisku, voda je zo studne, do školy sa chodí pešo niekoľko kilometrov a každá miestna krčma si varí vlastné banánové pivo. Možno aj vďaka nemu sú tu ľudia takí priateľskí. Na najznámejšie safari na severe krajiny sa vyráža väčšinou z Arushe a netreba si tam dať pokaziť náladu všadeprítomnými lovcami turistov.

Ngorongoro, Lake Manyara, Tarangire

Navštívili sme niekoľko národných parkov, Ngorongoro, Lake Manyara, Tarangire, a predovšetkým Selous Game Reserve. Selous je síce trochu od ruky (na juh od Daru), ale práve preto je menej navštevovaný a ponúka jeden z najautentickejších zážitkov zo safari. A všetky tie zvery sú naozaj úžasné!