Rumunsko - krásna krajina plná "tulákov"

VIDEO: Čo nás motivovalo k návšteve tejto zaujímavej krajiny? Samozrejme lacné letenky. Paradoxom je, že sme sa tam nakoniec vybrali autom. Chceli sme totiž veľa cestovať a auto by sme si tam museli tak či tak požičať. 

Každý deň sme bývali v inom 4 hviezdičkovom hoteli,  jedli v reštauráciách, pili v drahých podnikoch a kluboch, precestovali 2500 km a minuli sme za 5 dní 250 €. Ako je to možné? Rumunsko bolo naozaj lacné. 

Draculov hrad bez Draculu

Draculov hrad sme si pozreli z vonka, ja som si ho natočil s dronom, ale inak na ňom nebolo nič zaujímavé. Rumunsko má mnoho krásnych hradov a aj keď sa práve tento nazýva Draculov hrad, Mr. Dracula v ňom nežil. Na cestách sme videli mnoho zaujímavého. Rumunsko je známe aj svojimi túlavými psami. My sme ich po ceste stretli asi 100. Okrem nich aj množstvo kráv, ktoré nám nie vždy dali prednosť, alebo dlhé niekoľko kilometrové nespevnené cesty, na ktoré nás zaviedli google mapy, ale aj skvelý Sygic. 

Rumunsko v kocke

Navštívili sme soľnú baňu, zaujímavé historické mestá, diskotéky a bary, videli sme mesto ktorým sa inšpiroval samotný Hollywood pri tvorbe svojho slávneho nápisu a cestovali sme po krásnych serpentinach. Posledný deň sme vedeli, že sa sem musíme raz vrátiť a prebádať ostatné krásy Rumunska. 

Chceš vedieť ako dopadol náš výlet do Rumunska? Tak si pozri naše krátke video :)