Pol roka stopom alebo Pol roka slobody na ceste

VIDEO: Ako dvaja najlepší kamoši sme sa vybrali stopom do ďalekej ázijskej divočiny. Po 6-tich mesiacoch, po vyše 200 stopoch, po 10-tich krajinách (Slovensku, Maďarsku, Srbsku, Bulharsku, Turecku, Gruzínsku, Arménsku, Iráne, Spojených arabských emirátoch a Indii) ideme ďalej!
 
 
Vyraziť na cestu rovno po ukončení školy, bez práce, bez záväzkov, bolo najlepšie rozhodnutie. Učíme sa niečo nové každý deň, spoznávame sa, okúšame aj našu spirituálnejšiu stránku a zdokonaľujeme náš ekologický štýl (nekupujeme si napríklad balené vody, plastové sáčky, slamky ku kokosom) a stravujeme sa len vegetariánskou a vegánskou stravou.
 
A aké je to dlhodobo cestovať vo dvoch? Pre nás, ako najlepších kamošov, to vidíme ako veľkú výhodu. Možno viac bezpečné, viac zábavné, môžeme spolu zdieľať momenty pri kempovaní, a držíme sa nad vodou v časoch choroby. Samozrejme sme si vedomí, že nájsť skvelého cestovateľského kamoša na dlhé cesty je obtiažne, čiže sme za to veľmi vďační, že sa pred 6-timi rokmi skrížili naše životné príbehy.
Vidíme sa niekde na ceste. Špinaví tuláci Klochy a Jurky. Viac na www.facebook.com/nnomadttraveler