Bláznivé cestovanie magickým Marokom

VIDEO: 2 týždňové vyvaľovanie sa niekde na pláži to nie je pre nás a tak sme sa vybrali do Afriky, konkrétne do rozmanitého Maroka na skoro mesačný road trip. Výlet bol nízkonákladový no na Maroko to stačilo a cítili sme sa ako boháči.

Okrem leteniek nič dopredu neplánovať, na letisku si prenajať auto a vyraziť. Alebo prípadne lacnejšie a možno dobrodružnejšie autostopom. Ponuky na ubytovanie, najlepšiu stravu alebo rôzne omamné látky sa hrnú samé. Ak vám nerobí problém zjednávanie, ubytovanie ukecáte aj na 4 € prípadne nižšie. Ľudia sú veľmi milí a niekedy sa sami divíme ich nezištnej pomoci. Odhadované náklady na osobu: 350 EUR so všetkým okrem letenky. Tá sa dá spiatočne zohnať aj pod 100 €.

Taký náš jeden normálny deň v Maroku: zatúlali sme sa niekde v pohorí Atlas, stretli sme tam berberskú potetovanú ženu, ktorú sme ponúkli keksíkom. Prijala, odišla, a vrátila sa s celou rodinkou. Následne nás zavolali do svojho skromného príbytku, pohostili nás úžasným jedlom a s najmenšími deťmi sme si zahrali futbal. Cestovanie Marokom je zážitok na nezaplatenie, ideme ďalej..."