Mobilné aplikácie, ktoré ocenia všetci milovníci outdooru a turistiky

Outdoorový svet má dvere otvorené dokorán a možnosti jeho využitia sú nevyčerpateľné. Naplánovanie pobytu v prírode nikdy nebolo jednoduchšie, a to aj vďaka online nástrojom siahajúcim od tematicky zameraných webových stránok až po špecializované mobilné aplikácie.

Nahliadnite s nami výber tých, ktoré sú svojím charakterom obzvlášť užitočné.

Map My Hike

So službou Map My Hike dokážete na jednom mieste zaznamenať svoje absolvované trasy vrátane konkrétnej polohy, stravy a nadmorskej výšky. Všetky cesty je možné uložiť do histórie na osobnom profile a tak si na jednej strane uchovať informácie o svojich doterajších trasách, na strane druhej nahliadnuť do výstupov ostatných niekoľkých desiatok miliónov užívateľov a inšpirovať sa nimi.

GeoCaching

Čoraz populárnejšia záľuba, pri ktorej drahocennú kešku s “pokladom” už nehľadajú iba námorníci a deti, ale aj hraví dospeláci. Svet je plný tajných skrýš, ktorých súradnice GPS zistíte cez aplikáciu GeoCaching. Všetko ostatné je už na Vašom bystrom zraku. Táto prídavná hodnota pre každý typ trávenia času v prírode je vhodná pre individuálov i celú rodinu. Objav pokladu je možné následne zaznamenať a podeliť sa o príjemný zážitok s ostatnými.

geocaching

ShopAlike

Mobilná aplikácia portálu ShopAlike je vhodná pre jednoduchý výber nielen outdoorového oblečenia, obuvi a športových doplnkov. Hlavnou výhodou ShopAlike je zastrešenie ponuky mnohých slovenských a zahraničných internetových obchodov s dovozom na Slovensko na jednom mieste. Pomocou sofistikovaných filtrov je možné nájsť požadovaný tovar a následne sa presunúť do konkrétneho predávajúceho internetového obchodu pre zrealizovanie platby.

shopalike

Turistické mapy

Locus Maps ocenia nielen turisti, ale i profesionálni outdooroví športovci. Online i offline verzie máp, funkcie vyhľadávania, možnosť hlasovej navigácie a mnoho ďalších pomôcok pre outdoor aktivity vrátane predpovede počasia i spomínaného GeoCachingu robia z tejto aplikácie užitočného spoločníka pre rodinný výlet i náročnejšie výstupy. Locus Maps má aj svoju slovenskú alternatívu: aplikáciu kreatívneho vývojára Daniela Tekeľa Turistická mapa SR, ktorá obsahuje približne 90% turistických trás na Slovensku.

turisticke mapy