Cyklistika a rafting v Štajersku

Do susedného Rakúska sa nechodí iba lyžovať. Počas teplých mesiacov tu možno nájsť perfektné cyklotrasy a možnosti na rafting.

Cyklistická trasa Murradweg teraz až do Chorvátska

Z pôvodne 365 km sa na jar stane 458,7 km, pretože cyklistická trasa Murradweg teraz povedie od prameňa rieky Mur pri Muhr im Lungau až po jeho ústie pri Legrade v Chorvátsku.

Novinka: Bad Radkersburg - Radenci - Stara Nova Vas - Razkrižje - Gibina - Sveti Martin na Muri – Legrad Posledná etapa, ktorá by z dôvodu dĺžky skoro 100 km mala byť rozdelená na dva dni, vedie cez štátnu hranicu do Slovinska až po ústie rieky Mur pri Legrade v Chorvátsku. Vedenie trasy po oboch stranách rieky Mur ponúka aj okružné jazdy z a do Bad Radkersburgu. Kvôli prírodným krásam a vedeniu trasy odporúčame pravú stranu brehu. Cestou Vás bude sprevádzať množstvo mlynov, termálne pramene Radenci a zaujímavé historky o vývoji regiónu na severovýchode Slovinska na hraniciach štyroch krajín Rakúska – Slovinska – Maďarska - Chorvátska. Dĺžka: 104,3 km. Trvanie: 8 hodín. Výškové metre stúpanie/klesanie: 167 m / 247 m. Kondícia: ****

Cyklistická trasa Murradweg celkom Trasa: 458,7 km. Stupeň obtiažnosti: stredný. Stúpanie: 2344 m. Klesanie: 3887 m. Najnižší bod: 128 m (Legrad). Najvyšší bod: 1765 m (chata Sticklerhütte). Začiatok túry: Muhr im Lungau. Cieľ túry: Legrad/HR www.murradweg.com

2-dňová túra na rieke Salza s raftom alebo kanoe

Rafting na rieke salzaV Národnom parku Gesäuse bude od jari 2012 prvýkrát v ponuke nezvyčajná a pre Rakúsko jedinečná túra. Športová agentúra Absolute Outdoors Strobl splavuje rieku Salza na celkovej dĺžke približne 40 km a podľa stavu vody volí raft, dobrodružný raft alebo kanoe. Táto rieka patrí k najkrajším riekam Álp, je krištáľovo čistá a je najdlhšou nezastavanou trasou divokej vody v Rakúsku. 2-dňová túra na rieke Salza s nocľahom v drevených chatkách priamo na brehu rieky. Romantika pri táboráku, grilovanie na brehu rieky,… viac prírody už byť nemôže. Vhodné aj pre začiatočníkov.

Ak sa však chcete vybrať na rieku Salza individuálne s vlastným člnom, žiaden problém. Ak čln ani výstroj nemáte, popri rieke je množstvo požičovní, kde si môžete zaobstarať čln aj potrebnú výstroj.Centrom raftingu na Salze je dedinka Wildalpen. Sú tu dva pekné vodácke kempy hneď pri rieke. Požičovne výštroje a prípadne aj člnov sú v kempe aj v dedine. A práve pod Wildalpen sa začína aj najkrajší úsek rieky Salza.