Adrenalín v kanadskej prírode

Apríl je mesiacom keď zima predáva vládu jari a príroda začína ožívať.  Je to ideálny čas keď sa dajú vykonávať viaceré veľmi rozdielne aktivity v prírode. Je možné robiť skialpinistické túry, liezť ľady, či na skalách.

A keď môžete toto všetko robiť v Kanade je to umocnené  nádhernou prírodou a nekonečnými možnosťami. Možnosťami, ktoré ponúka len táto obrovská krajina plná hôr. Mali sme to štastie, že sme mohli stráviť jeden celý mesiac v Kanadských horách túto jar. Po nevyhnutných záležitostiach akými sú prípravy, kúpa leteniek a balenie sme konečne nasadli do lietadla a vydali sa na cestu za dobrodružstvom. Počasie sa od začiatku rozhodlo, že nám to neuľahčí, ale aj napriek tomu sa nám v periódach medzi dažďom a snežením podarilo urobiť niekoľko zaujímavých túr.

Rogers pass

Pôsobili sme v Rogers pass, ktorý je v Kanade synonymom pre fantastické podmienky na skialp. Veľkú časť času sme strávili v Rockies, ako domáci familiárne nazývaju Rockie Mountains. Táto oblasť je už pre skialpinistov fajnšmekrov, ktorí si vedia počkať na správne podmienky a sú schopní sa popasovať aj so záludnosťami ľadovcov.

Bonusom v Rockies je ešte možnosť ponaťahovať chrbát po náročnom výšlape na vrcholy okolo Icefield parkway, lezením na niektorom z početných, niekoľko sto metrových ľadov. Keď k tomu pripočítame skalné oblasti ako Skaha, Spillimacheen či Begbie Bluffs, ktorými sme prekladali snehovo-ľadové pasáže nášho výletu, nie je sa čo diviť, že domov sme sa vracali maximálne spokojní, aj keď unavení.

Devätnásť "akčných" dní

... z tridsiatich je viac ako dobrá bilancia. Ostatné dni pripadli na presuny a počasím vynútený relax. Za to, že sme mohli túto dlhú a dobrodružnú cestu absolvovať musíme poďakovať našim priateľom, ktorí nás počas nej podporovali radou, umožnili nám spať v ich posteli, používať ich auto, hostili nás a v neposlednom rade nám venovali svoj čas, dobrú náladu a hlavne veľa energie. Takže Miki, Katka, Stano, Ivan, Marienka, Dano, Tonka, Peťo, Lisa, Julie-Anne, Mark, Vlado, Monika, mamka  :  ĎAKUJEME!!! :-)))

www.tatraclimb.sk