Testovali sme nabíjací lampáš Fenix CL25R

Prenosný nabíjací lampáš Fenix CL25R sa nám zdal veľmi praktický a outdoorovo využiteľný hneď na prvý pohľad. Pri skutočne malých rozmeroch a nízkej váhe poskytuje výkon až 350 lúmenov. Ak k tomu prirátame jednoduché nabíjanie USB káblom, črtajú sa skutočne široké možnosti využitia.

Lampáš  Fenix CL25R sme využívali niekoľko týždňov najmä na osvetlenie miestností, stanu, vo večerných hodinách v prírode ale aj pri oprave auta. A osvedčil sa naozaj vynikajúco. Nakoľko je lampáš malý a ľahký, možno ho zbaliť bez problémov aj do príručnej batožiny. A za odmenu poskytne komfortné osvetlenie veľkého priestoru, čomu možno vďačiť diódam, ktoré poskytujú svetelný tok až 350 lúmenov. Kužeľ svetla má dosah až 25 metrov! Odtieň bieleho svetla je neutrálny, pričom lampáš ponuka až šesť režimov intenzity osvetlenia. Jedným z nich je aj doplnkové červené svetlo, ktorého praktické využitie oceníte najmä v momentoch, keď nechcete prenikavým bielym svetlom rušiť svoje okolie alebo sa chcete vyvarovať lietajúcemu hmyzu. 

Lampáš je nárazuvzdorný a magnetický

Nakoľko sme lampáš využii niekoľkokrát aj pri oprave aute, kde preukázal naozaj neoceniteľné služby a z praktického hľadiska sa osvedčil neporovateľne lepšie ako bežná baterka alebo čelovka, veľmi oceňujeme aj jeho magnet. Ten umožňuje, že lampáš možno položiť aj v zvislej polohe na čokoľvek železné a teda samozrejme aj karosériu auta. Lampáš je vybavený aj závesným háčikom, čiže bez problémov ho možno zavesiť do miestnosti, stanu, alebo kamkoľvek potrebujete. Navyše je vyrobený z hliníkovej zliatiny a odolného plastu, vďaka čomu je podľa výrobcu nárazuvzdorný pri pádoch z výšky do 1,5 metra. Pevne veríme, že aj táto skutočnosť sa nám časom potvrdí :)

Fenix CL25R odolá silnému dažďu a vysokej vlhkosti

Ako sme postrehli, lampáš Fenix CL25R bez problémov odolal aj silnému dažďu a vysokej vlhkosti, kde bežné svietidlá po čase zlyhávajú. Podľa výrobcu je lampáš aj mrazuodolný, nakoľko akumulátor je dobre izolovaný proti nízkym teplotám. Možno ho tak využiť aj keď je vonku hlboko pod nulou. Na túto skutočnosť sa tešíme najmä pri zimnom kempovaní vo voľnej prírode...

Vďaka malým rozmerom iba 10 centimetrov na výšku, 5 centimetrov na šírku a váhe 177 gramov je lampáš  Fenix CL25R vhodný pre všetky outdoorové aktivity. To sa samozrejme týka aj rodinného kempovania. No využili sme ho aj pri práci v garáži a vieme si predstaviť, žeby ho pochválili aj noční rybári, či poľovníci, ktorí by ocenili hlavne intimitu červeného svetla. Jednoducho, nabíjací lampáš Fenix CL25R sa nám z praktického hľadiska veľmi osvedčil a zatiaľ sme nespozorovali žiadnu vážnejšiu nedokonalosť, na ktorú by bolo treba upozorniť.
 
- ak si chcete lampáš kúpiť, choďte na www.kronium.cz