Sezónna móda Fjällraven a Hanwag

Skupina Fenix Outdoor Group, ktorá na Slovensku zastupuje značky Fjällräven, Hanwag, Brunton a Primus, predstavuje najdominantnejšie prvky módnej kolekcie aktuálnej sezóny.  Nechýbajú ani vyhliadky  medzi najprevratnejšie novinky roku 2016.

Aktuálny šatník Fjällräven           

Jesennej a zimnej kolekcii švédskeho výrobcu outdoorového oblečenia Fjällräven dominujú hneď dve prestížne ocenenia ISPO Awards, ktoré značka získala počas tohtoročného mníchovského veľtrhu ISPO. Nezávislá odborná porota sa zhodla na udelení zlatej medaily bunde Expedition Down Parka No. 1, ktorá je dizajnovaná do extrémnej zimy, má všetky atribúty odolnosti a je prispôsobená do náročných arktických podmienok. Páperová izolácia s prémiovou kvalitou 800 CUIN má etický pôvod, parka je vyrobená z jedinečného materiálu G-1000 a G-1000 Heavy Duty Eco. Model je prepracovaný do najmenších detailov a spĺňa vysoké nároky na funkčnosť. Druhé ocenenie získal švédsky výrobca za nepremokavú bundu Keb Eco-Shell Anorak, ktorá je vodeodolná a vetruodolná a vďaka trojvrstvovému recyklovateľnému materiálu či impregnácii bez použitia fluorkarbónov nastavuje nový štandard v udržateľnej produkcii hardshell produktov. 
 
Sezónnej kolekcii dominuje Fjällräven Polar Parka, odolná páperová bunda s pevnou kapucňou do extrémne nízkych teplôt, vďaka ktorej bude mať nositeľ pocit maximálneho tepla, no zároveň dostatok voľnosti na potrebný pohyb v prírode či pri práci. 

 
Nadčasový dizajn z materiálu G-1000 Eco s koženými prvkami a kontrastnými farbami na pleciach a na rukávoch ponúka model bundy Greenland, ktorej predlohou bol ten, ktorý vyrobil samotný  zakladateľ značky Fjällräven Åke Nordin v roku 1968 z jedného kusu odolnej látky. Bunda ponúka oporu pri chladnom počasí, vonkajší materiál je čiastočne odolný voči dažďu a zloženie materiálu G-1000 Eco garantuje, že v tejto bunde vás neprefúkne. 
 
Do rodiny Fjällräven patrí aj línia Hunting, ktorá je plná loveckého oblečenia a užitočných doplnkov pre uvedomelých poľovníkov. Vyznačuje sa mnohými inteligentnými prvkami, medzi iným aj tichými gombíkmi, koženými detailmi proti opotrebeniu, či jesennou paletou farieb. Najchladnejšiemu severskému počasiu odoláva rodina Lappland či Värmland, ktoré boli vytvorené pre intenzívny a dlhý čas strávený v prírode. 
 
Neodmysliteľnou súčasťou jesennej prechádzky či horskej túry sú batohy. Na vychádzku mestom alebo na krátky pobyt v prírode sa ideálne hodí Kånken – batoh, ktorý je vyrobený z vodeodolného materiálu, praktický a dostatočne veľký, aby ste si okrem vody či malej desiaty mohli pribaliť aj obľúbený fotoaparát. Vaky Totepack No. 1 a No. 2 z odolného materiálu G-1000 možno nosiť v ruke, na jednom ramene alebo ich uviazať do praktického malého batohu na chrbát. Rucksack No. 21 je vyrobený z pevnej impregnovanej látky s prvkami kože v prírodných farbách. Nájdete tu priehradku na termosku, podložku na sedenie či počítač. 

Novinky v roku 2016

Fjällräven neustále pracuje na nových „vychytávkach“ a kladie dôraz na vysokú kvalitu materiálov a funkčnosť jednotlivých modelov. V duchu tejto filozofie vyvinula značka na rok 2016 novú kolekciu stanov, ktoré sa vyznačujú svojou ľahkosťou, no zachovávajú si svoje štandardy odolnosti, pevnosti, udržateľnosti a užívateľskej prístupnosti. Ich sofistikované detaily premieňajú stanovačku na bezchybný zážitok. Svoju cestu ukazuje značka Fjällräven aj pri vývoji hardshellových búnd a na jar prinesie Abisko Eco-Shell, ľahko zbaliteľnú, 2,5-vrstvú bundu vyrobenú bez dopadu na životné prostredie, impregnovanú bez použitia fluórkarbónov. 

Kolekcia Hanwag

Aký by to bol výlet do prírody bez kvalitnej obuvi? Aktuálna sezóna nemeckého výrobcu Hanwag, ktorý horskú a trekingovú obuv najvyššej kvality vyrába od roku 1921, prináša exkluzívny izolačný materiál G-LOFT® FIT – syntetickú plsť v dvoch rôznych hrúbkach, ktorá sa používa v piatich modeloch outdoorovej obuvi. Na novú sezónu predstavuje Hanwag protišmykovú podrážku IceGrip XLT, ktorá má osem výstupkov na jednej topánke, vyznačuje sa ľahkosťou, nízkym profilom a dobrou schopnosťou tlmenia, vďaka ktorým je vhodná aj na zľadovatelé povrchy.
 
Popri nových modeloch stredne vysokých topánok prináša Hanwag aj kolekciu vysokých čižiem pre pánov a dámy. Model Toja Lady GTX® kombinuje vysokokvalitnú nubukovú kožu s odolným G-1000® HD materiálom, pánsky model Härje GTX® má jednoduchý dizajn z prvotriedneho nubuku. Oba majú podrážku IceGrip ZT s nízkym profilom pre všestranné použitie.